Pewne i ważne zwycięstwo starosądeckich siatkarek

Drugoligowy zespół siatkówki kobiet Poprad Stary Sącz nie zwalnia tempa odnosząc kolejne zwycięstwo. Tym razem łupem zespołu z grodu Św. Kingi była Wisła Kraków.

Poprad Stary Sącz – TS Wisła Kraków 3:0 (25:11, 25:21, 28:26)

Sędziowali: Marek Drabik i Anna Nowicka.

Poprad: Borkowska, Pierzga, Szwala, Klimecka, Litawa, Tokarczyk, Pasiut – libero.

TS Wisła: Barbaszewska, Olenderek, Gajewska, Bożek, Smaga, Boroń, K. Wojta – libero oraz Piekarniak, Śliwa, Krzyżak, Koziańska.

Dla obu zespołów było to ważne spotkanie. Starosądeczanki chcąc utrzymać się w czołówce tabeli musiały wygrać. Rywalki walczą o utrzymanie w II lidze stąd każdy punkt jest niesłychanie cenny. Jednak pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwe dla wiślaczek. Przy stanie 20:9 na boisku pojawiła się pani „profesor” siatkówki Magdalena Śliwa (359 meczów w reprezentacji). Trenerka TS Wisła wciąż może imponować sylwetką, ale nade wszystko techniką gry. Kiedy zaczęła rozgrywać od razu mecz nabrał rumieńców. Jej zawodniczki nabrały wiary w sukces i drugi set był już zacięty, podobnie jak trzeci. Na szczęście dla gospodyń, jedna zawodniczka nie jest w stanie wygrać meczu. Po serii dobrych ataków, poprzedzonych skutecznymi obronami, Poprad zwyciężył i mógł się cieszyć z z kompletu punktów.

Pozostałe mecze:

Jedynka Tarnów – MKS SAN-Pajda II Jarosław 2:3 (23:25, 25:22, 16:25, 25:16, 13:15)

Silesia Volley Mysłowice – Tomasovia Tomaszów Lub. 3:2 (25:20, 21:25, 25:17, 23:25, 15:8

Maraton Krzeszowice – Pogoń Proszowice 1:3 (15:25, 25:15, 20:25, 19:25)