Pewna wygrana sądeczan

W ósmej kolejce spotkań ligi kadetów A, zespół STK Wikar wygrał po dobrym meczu trzecie spotkanie dopisując komplet punktów do swojego bilansu.

Liga kadetów A U-16
VIII kolejka
STK Wikar Nowy Sącz – MKS Gorlice 60:49 (14:8, 17:9, 12:18, 17:14)
Sędziowali: Adam Ozga i Anna Orzeł.
STK: Lelito 14 (3×3), Jabłoński 9, Bulanda 8 (1×3), Bryja 6, Sommer 6, Czop 4, Szachowski 4, Stojda 3 (1×3) , Syktus 3 (1×3), Połomski 2, Łukaszczyk 1, Kosal.
MKS: Firlit 16, Kozieł 12, Sienkiewicz 12 (1×3), Kisielewski 4, Czubek 3 (1×3), Cionek 2, Gajek, Urbaszewski.

To był mecz zespołów, które sąsiadowały w tabeli mając po tyle samo punktów. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy już w pierwszej kwarcie pokazali, że rywalom będzie bardzo trudno osiągnąć sukces. Po pięciu minatch gry zespół STK prowadził 11:5 po celnym rzucie Jabłońskiego. Kolejne punkty zdobyli Szachowski i Łukaszczyk. Kolejna kwarta również należała do sądeczan, którzy do przerwy prowadzili 31:13. Mając tak dużą przewagę trener STK Maksymilian Sławecki dał pograć po przerwie zmiennikom. Gra się nieco wyrównała, a gorliczanie odrobili 6 punktów. Ostatnia część meczu to znów przewaga sądeczan, którzy grali szybko i skutecznie. Wynik meczu celnym rzutem ustalił Jabłoński.