Pętelka „trzynastka”

Naszą „trzynastkę” rozpoczynamy w Barcicach przy cmentarzu. Jedziemy w kierunku Popradu, i tuż przy wale przeciwpowodziowym skręcamy w lewo. Nowa droga asfaltowa doprowadzi nas do Barcic Dolnych, gdzie skręcamy w prawo i przez Cyganowice docieramy do obwodnicy Starego Sącza. Mając sporo szczęścia szybko przejeżdżamy na drugą stronę i drogą gruntową docieramy do ulicy Topolowej.

Ścieżka rowerowa prowadzi nas do ulicy Węgierskiej, gdzie skręcamy w prawo by za kilkadziesiąt metrów skręcić w lewo.

Jedziemy ulicą Nową, obok Cmentarza Komunalnego, potem ulicą Partyzantów by przy najbliższej kapliczce znajdującej się po lewej stronie skręcić w kierunku Lipia. Od tej pory przez około 4 km trasa prowadzi pod górę.

Na skrzyżowaniu z placem zabaw jedziemy prosto. Po przejechaniu około 9 km trafiamy na skrzyżowanie, na którym skręcamy w lewo i znowu pojawia się podjazd długości około jednego kilometra. Po pokonaniu tego wzniesienia, spokojnie, wolniej lub szybciej (droga ma spore nachylenie) wracamy do Barcic.

Unikając głównych dróg, przed przejazdem kolejowym skręcamy w lewo w kierunku dworca,  a następnie ulicą Kolejową wracamy do punktu początkowego przy cmentarzu.

długość trasy: ok. 13 km

Agnieszka Obrzud

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.