Pechowa niedziela na drogach Sądecczyzny

Ubiegła niedziela (7. listopada) obfitowała w zdarzenia drogowe w powiecie nowosądeckim i limanowskim. Nie obyło się też bez zatrzymania osób kierujących pod wpływem alkoholu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 7.45 na ulicy Jana Pawła II w Starym Sączu. Jak ustalono, samochód osobowy marki Fiat 126p wypadł z drogi i dachował. W momencie przybycia służb ratunkowych pojazd stał już na kołach. Maluchem podróżował tylko kierowca, który opuścił samochód o własnych siłach. Po przebadaniu mężczyzny nie stwierdzono konieczności udzielenia pomocy medycznej.

Około godziny 13.30 w Barcicach (gmina Stary Sącz) kolejny samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi. Pojazd uderzył w ogrodzenie posesji. Samochodem podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych i nie zgłaszały żadnych dolegliwości.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w powiecie limanowskim. Około godziny 9:30 w miejscowości Laskowa kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem marki Volkswagen Golf i uderzył w barierę energochłonną. 26-latek został ukarany mandatem, ponieważ nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Kierowca w Laskowej był trzeźwy, w przeciwieństwie do mężczyzn zatrzymanych w miejscowości Wysokie oraz w Mszanie Dolnej. O godzinie 8:35 policjanci skontrolowali pierwszego z nich. 21-letni kierujący samochodem marki Seat Leon miał prawie 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O godzinie 11:10 w Mszanie Dolnej patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę pojazdu marki Audi A4. 22-latek jadący ulicą Krakowską miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu. Obu mężczyznom zatrzymano prawo jazdy.

 

źródło: PSP Nowy Sącz / KMP Limanowa

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.