Paulina Kosiank-Kamysz z wizytą na Limanowszczyźnie

Na terenie powiatu Limanowskiego przebywała Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata na Prezydenta RP. Pierwszym punktem była wizyta w  Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Żmiącej. Wraz z Poseł Urszulą Nowogórską poprosiła o wsparcie przy budowie i wykończeniu nowego skrzydła domu dziecka. Pomóc można dokonując wpłat na konto Fundacji 72 1020 2892 0000 5102 0169 7192 z dopiskiem „Na budowę nowego skrzydła” albo za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl, gdzie prowadzona jest internetowa zbiórka.

Inwestycja jest już mocno zaawansowana. Nowy budynek, który ma 571 m kw. powierzchni, jest już zadaszony, ma wstawione okna i drzwi. W środku prowadzone są prace wykończeniowe. W  części sypialni i łazienkach położono już podłogi. Na dalsze prace czekają łazienki oraz kuchnia. Jednak Fundacja nie ma wystarczających środków.

Dom dziecka w Żmiącej k. Limanowej prowadzony przy pomocy Fundacji Ruperta Mayera to absolutnie wyjątkowe miejsce, w którym dzieci pozbawione rodziny znajdują nie tylko troskliwą opiekę, edukację, wsparcie medyczne i psychologiczne, ale przede wszystkim prawdziwą przyjaźń i poczucie własnej wartości. To miejsce pięknych wspomnień, na które zasługuje każde dziecko.

Następnie przedstawiciele firmy Gold Drop w osobach Pana Pawła Tokarczyka – Dyrektora Handlowy Firmy Gold Drop oraz Pani Doroty Stożek – Dyrektor Biura Zarządu Firmy Gold Drop przekazali środki czystości i dezynfekujące dla Domu Dziecka.

Kolejnym punktem wizyty była obecność na zaproszenie Franciszka Dziedziny Prezesa UTW w Mszanie Dolnej na  Zagórzańskim Uniwersytecie III Wieku, gdzie Paulina Kosiniak-Kamysz wygłosiła wykład na temat higieny jamy ustnej. Pani Paulina, jako lekarz stomatolog zapoznała słuchaczy z tą tematyką.

Podczas konferencji prasowej Poseł Urszula Nowogórska poinformowała również, że wystąpiła do Premiera w trybie pilnym o natychmiastowe przekazanie środków finansowych na usuwanie skutków podtopień, jakie nawiedziły nasz region oraz szybkie wyznaczenie komisji weryfikacyjnych do szacowania szkód. Paulina Kosiniak-Kamysz przypomniała, że idea Uniwersytetów III Wieku powstała za czasów, kiedy jej mąż był Ministrem Pracy i Polityki Społecznej i zapewniła, że zawsze wspierał i wspierać będzie politykę senioralną.

 

Fot. Biuro Poseł Urszuli Nowogórskiej za uprzejmością “Gazety Krakowskiej”

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.