Wąż – dusiciel w centrum Nowego Sącza

Dziś w Nowym Sączu znaleziono węża. W samym centrum miasta, które nie jest jego naturalnym środowiskiem został zlokalizowany i odłowiony przez Straż Miejską. Prawdopodobnie ktoś schwytał go w Bieszczadach, gdzie żyje około 200 osobników tego gatunku i przywiózł do Nowego Sącza. 

Jak udało się ustalić, wąż to prawdziwy unikat. Eskulap występuje w Polsce wyłącznie w Bieszczadach. Jego populacja liczy około 200 do 300 osobników. Po schwytaniu został zbadany przez weterynarzy.

– Trzyletnia samica jest w doskonałej kondycji. Wczoraj jadła. Jako ściśle chroniony gatunek wąż został zgodnie z procedurami zgłoszony do Regionalnej Ochrony Środowiska. Jego przyszłość konsultujemy z Instytutem Ochrony Przyrody – informuje Grzegorz Tabasz, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska.

Wąż prawdopodobnie zostanie wypuszczony na wolność w Dolinie Sanu. Eskulap jest wężem niejadowitym, jednak może ukąsić. Należy do grupy dusicieli, które żywią się kręgowcami oraz ptakami. Może osiągać do 2 metrów długości

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.