Paszyn: poszkodowany uciekł z miejsca wypadku. Poszukiwali go policjanci

W niedzielę na drodze krajowej nr 28 w Paszynie (gmina Chełmiec) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z kierowców uciekł z miejsca zdarzenia, co ciekawe – ten, który według ustaleń policji jechał prawidłowo. 

Do wypadku doszło około godziny 20. Samochody osobowe Opel Astra i Audi 80 zderzyły się czołowo. Uszkodzone pojazdy całkowicie blokowały pas jezdni w kierunku Nowego Sącza. Na zdarzenie trafili, patrolujący drogę Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej jednostki.

Samochodami, które brały udział w wypadku, podróżowali sami kierujący. Z ustaleń policji wynikało, że pojazd marki Audi jechał prawidłowo. Jak się jednak okazało, jego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce strażacy JRG nr 1 zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, których spora ilość znajdowała się na jezdni oraz zakręcili zawór butli z LPG w jednym z pojazdów. Druhowie wraz z policjantami przeszukali teren w pobliżu miejsca wypadku, aby znaleźć kierowcę, który się oddalił. Poszukiwania nie przyniosły efektów i do działania został zadysponowany przewodnik z psem tropiącym oraz technik kryminalistyki z sądeckiej policji.

Kierowcą, który był sprawcą zdarzenia, zajęła się załoga karetki pogotowia ratunkowego. Mężczyzna był trzeźwy. Udzielono mu pomocy medycznej, ale nie było konieczności przewożenia go do szpitala.

Po około dwóch godzinach od wypadku policjantom udało się ustalić tożsamość zbiegłego kierowcy Audi oraz miejsce jego przebywania.

Jak się okazało sądeczanin uciekł z miejsca zdarzenia ponieważ, jak sam przyznał, obawiał się konsekwencji za jazdę pod wpływem alkoholu. Po godzinie 22.00 mężczyzna miał w organizmie 0,3 promila alkoholu, a ponadto jechał bez uprawnień – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.