Partia Roberta Biedronia buduje struktury w Nowym Sączu

Były parlamentarzysta i prezydent Słupska Robert Biedroń buduje struktury swojej partii w całej Polsce, jak się okazuje - również w Nowym Sączu. Polityk, mimo iż sondaże mu sprzyjały, nie powalczył w wyborach samorządowych o reelekcję w Słupsku. Końcem listopada ubiegłego roku zrezygnował także z mandatu radnego, by w pełni zaangażować się w tworzenie nowej siły politycznej, która ma być ,,alternatywą dla partii Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej". 

dts

,,Wyobraźmy sobie Polskę bez Jarosława Kaczyńskiego. Ciężko nawet zakładać taki wariant, prawda? Nie tylko dlatego, że Kaczyński jest tak przywiązany do swojej wygodnej pozycji w polityce, ale również z tego powodu, że to my przywiązaliśmy się do Kaczyńskiego. Są politycy, którzy nawet nie chcą sobie wyobrażać Polski bez Kaczyńskiego – i nie są to politycy z jego własnej partii. Bez niego stracą powód do działania, czyli do bycia w polityce" - mówił Robert Bierdoń początkiem stycznia w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Koordynatorem okręgu 14. jest nowosądeczanin Sylwiusz Stojda, który przygotowuje struktury ruchu politycznego przed nadchodzącymi wyborami do europarlamentu i parlamentu. Jak zaznacza w rozmowie z ,,Dobrym Tygodnikiem Sądeckim", do współpracy zaprasza wszystkie osoby myślące o polityce w sposób progresywny.

- Projekt opiera się na filarach wyrównywania szans jednostek i społeczności, a więc również regionów, ekologii oraz walki ze smogiem (odejściu od węgla do 2035 roku) zmiany sposobu myślenia o pomocy społecznej, ujednolicenia prawa w zakresie prawa podatkowego, oraz stworzeniu odpowiednich zabezpieczeń prawnych przed próbami niszczenia porządku prawnego w Polsce. Szczegóły tj.: skrócenie przewlekłości postępowań sądowych itd. będą omawiane na spotkaniach osób chcących się zaangażować - tłumaczy Sylwiusz Stojda.

Spotkania będą odbywać się w Nowym Sączu, Gorlicach, Limanowej, Nowym Targu i Zakopanem. Stojda zaznacza, że nowa siła polityczna Roberta Biedronia będzie usilnie pracować, aby osiągnąć wysoki wynik w najbliższych wyborach. W lutym odbędzie się spotkanie  z Krzysztofem Gawkowskim (szefem struktur organizacji) oraz koordynatorem południowej małopolski - Łukaszem Kohutem.

- Na pewno Robert Biedroń pojawi się w Nowym Sączu, jednak nie mamy jeszcze dokładnego terminu. Do naszej organizacji zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy podzielają nasze poglądy i sposób myślenia o Polsce. Zgłosić można się przez stronę www.robertbiedron.pl oraz za pośrednictwem wiadomości, kierowanych bezpośrednio do mnie. Zapraszam również wszystkich do współudziału w wyjeździe na konwencje założycielską 3 lutego do Warszawy, organizujemy wyjazd z Nowego Sącza - dodaje Sylwiusz Stojda.

Fot. arch. Sylwiusza Stojdy 

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.