Kamionka Wielka: trudna akcja ratunkowa w śnieżycy. Pięć osób rannych

Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku do jakiego doszło we wtorek w Kamionce Wielkiej, gdzie zderzyły się dwa Volkswageny. Śnieżyca utrudniała akcje ratunkową, dlatego na miejsce wezwano także pługo-piaskarkę. 

Renault2

Około godziny 20.03 strażacy z Nowego Sącza oraz druhowie - ochotnicy z Królowej Górnej pospieszyli na pomoc. Jak relacjonują strażacy, po dotarciu na miejsce, okazało się, że kierowca jednego z samochodów na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas i doprowadził do zderzenia czołowo-bocznego z pojazdem jadącym z przeciwka.

- W wypadku udział brało 6 osób. Poszkodowanych było pięciu podróżujących, w tym dwie osoby, które najprawdopodobniej wypadły z pojazdu w momencie uderzenia. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed osobami postronnymi. Wraz z załogą przybyłego pogotowia ratunkowego udzielono pomocy medycznej osobom rannym - informują strażacy z OSP Króla Górna.

Druhowie odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonych pojazdach oraz zakręcili zawór bezpieczeństwa instalacji LPG w jednym z samochodów. Dokonali również sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policje - usunęli pojazdy z drogi. 

W akcji udział brały: Cztery Zespoły Ratownictwa Medycznego, funkcjonariusze Policji, załoga OSP Królowa Górna oraz JRG 1 z PSP w Nowym Sączu. Przez około godzinę droga była całkowicie zablokowana.

Na sądeckich drogach panują trudne warunki, w niektórych miejscach na jezdni zalega błoto pośniegowe. Kierowcy, noga z gazu!

Fot. PSP Nowy Sącz/
OSP Królowa Górna 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.