Parowozem Doliną Białej z Nowego Sącza do Tarnowa. Już w sobotę!

Już w sobotę (13 maja) szykuje się nie lada atrakcja dla miłośników podróży retro. Parowóz zawiezie pasażerów do Tarnowa. Takiej trasy w ramach Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej jeszcze nie było. Odjazd z Nowego Sącza o godz. 9.08.

– Pojedziemy malowniczą trasą wzdłuż rzeki Białej z Nowego Sącza przez Grybów, Stróże, Ciężkowice, Gromnik, Tuchów do Tarnowa. Skład historycznych wagonów z lat 1920 – 1935 typu Gmhx, Bi, C poprowadzi lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku.  Odbędziemy pierwszy przejazd pociągu turystycznego po jednej z najciekawszych w regionie tras kolejowych, uruchomionej w 1876 roku – informuje Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Atrakcje sobotniej przejażdżki to m.in. postoje na wybranych stacjach i pikniki peronowe (m.in. występy muzyczne, degustacje, prezentacje historyczne), zwiedzanie wybranych atrakcji miasta Tarnowa pod opieką przewodników, ciepły poczęstunek dla każdego uczestnika przejazdu, udział zespołu muzycznego Leliva Jazz Band na żywo, plenerowa rekonstrukcja historyczna podczas krótkiego postoju w Kamionce Wielkiej, możliwość skorzystania z oferty wagonu barowego – retro, zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego przed odjazdem pociągu.

Sobotni rozkład jazdy:  

9:08 – odjazd ze stacji Nowy Sącz

12:55 – przyjazd do Tarnowa

13.20-16.00 – Program aktywizujący w Tarnowie, w czasie przerwy skład wykona dodatkowy ogólnodostępny kurs w relacji Tarnów – Tuchów – Tarnów (rozkład jazdy w trakcie opracowywania)

16:27 – odjazd ze stacji Tarnów w drogę powrotną

19:52 – przyjazd do stacji Nowy Sącz

Obszerną relację wraz z galerią zdjęć znajdziesz na stronie dts24.pl a porcję ciekawych tekstów w sam raz do lektury w pociągu (i nie tylko! TUTAJ

Tak było w zeszłym roku podczas podróży pociągiem retro z Krakowa do Tarnowa:

 

Fot. z arch. NSMK

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.