Pantofle zamiast kamer. Sądeczanie oszukani podczas zakupów w sieci

Pantofle zamiast kamer. Sądeczanie oszukani podczas zakupów w sieci

Policjant, Olszówka, powiat limanowski, zastrzelił, 27-letniego mężczyznę

Mieszkaniec Nowego Sącza zamiast dwóch kamer monitoringu wizyjnego za które zapłacił ponad 500 zł, otrzymał…cztery pary pantofli. Kontakt ze sprzedawcą urywał się. Sprawą zajęli się sądeccy policjanci. Niestety nie jest to jedyne tego typu zgłoszenie . Służby prasowe sądeckiej Komendy Miejskiej Policji informują, że oszustwa związane z zakupami internetowymi zdarzają się ostatnio notorycznie. Zamówienia albo nie są zgodne z opisem albo w ogóle nie docierają.

,,Oszukani mieszkańcy Sądecczyzny najczęściej kupowali towary na internetowych platformach handlowych lub w sklepach internetowych i pomimo dokonywania wpłat na konta sprzedających, ich zamówienia nie zostały dostarczone albo przesłane przedmioty były niezgodne z opisem. Do trójki sądeczan nie dotarła wkrętarka, smartfon i głośnik (za który kupujący zapłacił niemal 3 tys. złotych)” czytamy w komunikacie wystosowanym przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu.

To jednak nie wszystko. Inni kupujący zamiast drogich kurtek czy butów w swoich paczkach znajdowali towary, które były dużo poniżej wartości zamówionych produktów – jak choćby wymienione wyżej pantofle zamiast kamer.

Nie tylko kupujący muszą mieć się na baczności

,,Jeden z pokrzywdzonych sądeczan chciał w ostatnim czasie sprzedać felgi aluminiowe na platformie ogłoszeniowej, a skończyło się tym, że oszust przekazał mu e-mailem link rzekomo pochodzący z firmy kurierskiej, by wypełnił dane niezbędne do odebrania  felg. Mężczyzna kliknął w link i wpisał w formularzu swoje poufne dane, dzięki czemu przestępca uzyskał dostęp do jego konta bankowego i wyłudził prawie 2 tys. złotych” czytamy w dalszej części komunikatu KMP w Nowym Sączu.

Policja apeluje o rozwagę, zachowanie środków ostrożności i zgłaszanie przypadków oszustw.

fot. arch. dts24

Czytaj też:
Sądecki ,,Elektryk” na 5 miejscu w ogólnopolskim rankingu techników ,,Perspektywy 2024”

Reklama