Pannonica podpisała „pakt”. Będzie bardziej eko!

Pannonica Folk Festiwal – jedna z największych imprez plenerowych organizowanych na Ziemi Sądeckiej znalazła się na liście kilkunastu festiwali w Polsce, których organizatorzy zadbają nie tylko o dobrą zabawę uczestników, ale też o dobro naszej planety.  

wsb3

W ramach kodeksu „odpowiedzialne festiwale” gospodarze festiwali zadeklarowali promowanie odpowiedzialnych relacji ze środowiskiem, społecznością festiwalową i sąsiadami, zachęcanie do poszanowania natury i siebie nawzajem. Kodeks ma stać się  drogowskazem nie tylko dla twórców, ale także dla całej festiwalowej społeczności.

-Liczymy, że dzięki tej inicjatywie będziemy mogli się rozwijać w sposób zrównoważony, doskonalić, a także wzajemnie inspirować.  Chcemy być festiwalem odpowiedzialnym i chcemy edukować swoją publiczność na czym polega harmonijne współistnienie z otoczeniem- mówi Wojciech Knapik, dyrektor festiwalu Pannonica.

Ograniczenie ilości powstających odpadów i zużycia surowców, segregowanie odpadów, nie marnowanie żywności, dbanie o naturalne zasoby wody i zmniejszenie jej zużycia, minimalizowanie ilości użytych szkodliwych dla środowiska środków czystości, oszczędzanie zużycia energii oraz zmierzanie do korzystania z jej odnawialnych źródeł… to kilka z wielu zobowiązań.

„Z organizatorami kilkunastu dobrych festiwali w Polsce stworzyliśmy wspólnie kodeks, który określa nasz stosunek do środowiska i do siebie nawzajem. Podpisaliśmy się krwią. Marzy nam się, by z tych małych kroków wynikły wielkie zmiany i tu potrzebujemy Waszej pomocy. Czujecie to? Pomożecie?”  napisali na profilu Facebookowym organizatorzy Pannonica Folk Festiwal, którzy nie tylko dołączyli do paktu, ale też byli jedynymi z ich głównych inicjatorów.

 

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]