Olszanka: w budynku wybuchł gaz. Jedna osoba poszkodowana

W piątek (28 lutego) w Olszance (gmina Podegrodzie) doszło do groźnego wybuchu gazu w budynku gospodarczym. Wszystko przez nieszczelne połączenie butli z gazem propan-butan z kuchenką. Jedna osoba została ranna.

Na miejsce około godziny 18:35 zadysponowano zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Olszanka. Strażacy zabezpieczyli butlę, którą następnie wyniesiono na zewnątrz. Sprawdzili też urządzeniami pomiarowymi, czy w środku budynku nie występują substancje niebezpieczne i wybuchowe.

W wyniku wybuchu doszło do naruszenia konstrukcji ścian – informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu. Jak dodają, nadzór budowlany skontroluje stan uszkodzonego obiektu. Na razie budynek został odgrodzony taśmami ostrzegawczymi.

Oprócz strażaków, na miejscu obecny był też patrol policji, pogotowie ratunkowe, które zajęło się poszkodowaną osobą, a także pogotowie energetyczne.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.