Pamiątki dokumentujące 108 lat historii MKS Sandecja wzbogaciły zbiory Muzeum Okręgowego

Dziś zbiory Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu wzbogaciły się o jedyne w swoim rodzaju materiały archiwalne związane z klubem sportowym Sandecja. Zdjęcia, artefakty, szaliki, kompilacje źródłowe, kroniki tworzone przez kronikarza drużyny Daniela Weimera oraz inne pamiątki dokumentujące historię Sandecji od 1910 roku na ręce Dyrektora Muzeum Okręgowego w przekazał Tomasz Michałowski, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja. 

-Nie ukrywam, że jest to dar który w sposób istotny wzbogaca nasze zbiory związane z kulturą fizyczną i sportem sądeckim. Chcielibyśmy, aby na bazie tych materiałów w przyszłości powstała wystawa prezentująca osiągnięcia w różnych dziedzinach sportu.  To niezwykły zbiór i jestem zaszczycony, że mógł trafić do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu - powiedział Robert Ślusarek, Dyrektor muzeum.

 

FORD TRANS

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.