Otworzyli siłownię terenową na osiedlu Korczak

Mieszkańcy Gorlic mogą już korzystać z kolejnej siłowni terenowej na terenie miasta.

29 czerwca nastąpił oficjalny odbiór zadania zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Zostało sfinansowane przez miasto Gorlice, a wykonane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Małopolska”, zgodnie z zawartym porozumieniem.

Zapraszamy do korzystania z urządzeń na świeżym powietrzu. Sport to zdrowie! – zachęca na swojej stronie Urząd Miejski w Gorlicach.

To bardzo fajna inicjatywa. Dobrze, że takich miejsc przybywa w naszym mieście. Ludzie będą mieli gdzie wyjść. Poza tym obecnie panuje moda na sportowy tryb życiazauważa Justyna Dziedziak, mieszkanka Gorlic, w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim.

Czytaj również: Były napastnik Lecha zagra w Sandecji! Już strzela!

Na nową siłownię składają się następujące urządzenia: prasa nożna i wypychacz, jeździec i orbitrek, drabinka z podciągiem i ławka do brzuszków, biegacz i wioślarz, ławka z rowerkiem. Przy placu znajduje się także tablica z regulaminem korzystania z urządzeń.

Wspomniana siłownia na osiedlu Korczak to już kolejne takie przedsięwzięcie w Gorlicach. Każdy, kto ceni sobie ruch na świeżym powietrzu może również korzystać z podobnych przy ul. Dukielskiej, Kościuszki, Kopernika, Tuwima, Wyszyńskiego i przy wejściu do Parku Miejskiego.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice; własne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.