Oto szczegóły dotyczące wypadku, w którym zginęło trzech mężczyzn [ZDJĘCIA]

Oto szczegóły dotyczące wypadku, w którym zginęło trzech mężczyzn [ZDJĘCIA]

Wypadek Ciężkowice, Kąśna, zdjęcia, ustalenia policji

Policja podała więcej szczegółów związanych ze śmiertelnym wypadkiem w gminie Ciężkowice, do którego doszło dwa dni temu. Z zdarzeniu pisaliśmy – TUTAJ. Zginęło trzech mężczyzn w wieku 32, 34 i 39 lat. Funkcjonariusze z Ciężkowic otrzymali zgłoszenie, z którego miało wynikać, że pojazd marki Fiat Punto jest kierowany przez osobę w stanie nietrzeźwości.

Gdy patrol dojeżdżał na miejsce zgłoszenia, z przeciwnego kierunku jechał wskazany w zgłoszeniu czerwony fiat. Policjanci używając sygnałów uprzywilejowania usiłowali wylegitymować osoby znajdujące się w samochodzie, jednak kierowca fiata ustawiony w przeciwny kierunku ruchu odjechał w stronę Ciężkowic. Policjanci zawrócili za nim, ale kierowca zniknął z pola widzenia.

Po przejechaniu kilkuset metrów zauważyli tylne światła czerwonego samochodu, który był wbity w przydrożne drzewo, znajdujące się po prawej stronie drogi. Policjanci próbowali wydobyć zakleszczonych uczestników wypadku, jednak nie mieli takiej możliwości, a pojazd zaczął się palić. Do gaszenia pożaru ruszyli policjanci z patrolu, a także inni kierowcy. Próbowali wydostać uwięzionych za pomocą łomów. Na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy okolicznych ochotniczych straży pożarnych, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu udrożnili dostęp do mężczyzn, a także ugasili zalążek pożaru pojazdu.

Na miejsce dojechały pierwsze karetki pogotowia, ratownicy udzielali pierwszej pomocy pokrzywdzonym w wypadku. Zadysponowano również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na pobliskiej łące. Jeden z mężczyzn został przetransportowany drogą powietrzną do szpitala. Dwóch pozostałych na mężczyzn zginęło na miejscu.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem, na miejsce przyjechał prokurator, który nadzorował prace grupy dochodzeniowo-śledczej. Jej zadaniem było zebranie śladów z miejsca tragedii, by można było ustalić okoliczności oraz przyczyny tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku mokrej drogi, kierowca Fiata Punto stracił nad nim panowanie i zjechał na lewą jej stronę, następnie na trawiaste pobocze i uderzył centralnie w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku zginęło łącznie trzech mężczyzn. Dwóch w wyniku bezpośrednich obrażeń na miejscy wypadku, a trzeci w szpitalu. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Czytaj także: Pożegnanie wiernego kibica Sandecji. „Jesteśmy wzruszone tym ilu i jakich przyjaciół miał Rafał”

Fot. źródło Tarnowska Policja

Reklama