Stary Sącz: wezmą prąd ze Słońca

Do końca marca starosądeczanie mogą zgłaszać deklaracje przystąpienia do projektu mającego na celu pozyskanie pieniędzy na zakup i montaż w prywatnych domach paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła.

Na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii są do wzięcia pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Jest szansa zdobyć dofinansowanie w wysokości do 60 % kosztów inwestycji.

Mieszkańcy Starego Sącza zainteresowani udziałem w projekcie powinni wypełnić deklarację i dostarczyć ją do Urzędu Miasta na Dziennik Podawczy lub do Wydziału Ochrony Środowiska (pok. 11). Podpisany i zeskanowany dokument można również przesłać na adres mailowy: [email protected] .

Na pytania i wątpliwości w tej sprawie czeka ekodoradca ( nr tel. 18 446 02 70 wew. 148)

Realizacja programu planowana jest na trzeci kwartał 2017 r. Deklarację można pobrać TUTAJ .

Gospodarze Starego Sącza planują skorzystać z technologii umożliwiającej pozyskanie energii słonecznej także na potrzeby urzędu. W planach jest budowa farmy fotowoltaicznej.

 

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.