Ostatnie dni na wyrażenie opinii w sprawie przedłużenia terminu wymiany ,,kopciuchów”

Ostatnie dni na wyrażenie opinii w sprawie przedłużenia terminu wymiany ,,kopciuchów”

Józef Gawron, Małopolska, konsultacje

Do 24 sierpnia mieszkańcy Sądecczyzny mogą wyrazić swoją opinię na temat planów przedłużenia o minimum rok terminu projektu dotyczącego wymiany starych kotłów. Zostały ostatnie cztery dni. Zdanie mieszkańców Ziemi Sądeckiej w tej sprawie jest ważne, co podkreśla wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.

W ubiegłym tygodniu wicemarszałek odwiedził Stary Sącz, by zachęcić lokalną społeczność do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Spotkanie dotyczyło zmiany uchwały antysmogowej. Poza wicemarszałkiem, wśród zgromadzonych pojawili się m.in: radna województwa Marta Mordarska, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, wójt gminy Grybów Jacek Migacz oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

Zarząd Województwa Małopolskiego uznał, że projekt uchwały o przesunięciu terminu obowiązywania okresu przejściowego dla obowiązku modernizacji kotłów bezklasowych o jeden rok należy skierować do konsultacji społecznych. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Stoimy na stanowisku, że być może warto ten okres przejściowy wydłużyć nawet do dwóch lat. Zachęcam wszystkich mieszkańców do konsultacji i wyrażania swoich opinii dotyczących nie tylko okresu eksploatowania kotłów pozaklasowych, ale również innych aspektów Programu Ochrony Powietrza – mówił zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki.

Mieszkańcy mają czas, aby swoje zdanie przedstawiać najpóźniej do 24 sierpnia 2022 roku. Mogą to robić za pomocą formularza, który dostępny jest TUTAJ.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama