OSP Paszyn ma nowy samochód i 5000 złotych od starosty [ZDJĘCIA]

OSP Paszyn ma nowy samochód i 5000 złotych od starosty [ZDJĘCIA]

O ten samochód starali się bardzo długo i wreszcie cel osiągnęli. Strażacy z OSP Paszyn w sobotę (30 września) otrzymali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Starosta nowosądecki życzył im aby nie musieli używać go zbyt często. Jednak teraz, gdy będą musieli ratować czyjeś życie bądź dobytek, ich służba będzie łatwiejsza.

30 września odbyły się uroczystości związane z przekazaniem strażakom z jednostki OSP Paszyn nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, o który druhowie zabiegali od wielu lat. Wydarzenie rozpoczęła msza św., po której strażakom wręczono wóz. Na uroczystości obecny był Marek Kwiatkowski starosta nowosądecki, który dodatkowo przekazał OSP Paszyn promesę opiewającą na kwotę 5000 złotych.

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka, a zadaniem władz każdego szczebla, jest je zapewnić – mówił starosta. – Gratuluję strażakom nowego wozu. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt często używany. Inwestujemy w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, między innymi dofinansowując działalność jednostek OSP, zakup sprzętu, szkolenia, inwestujemy również w infrastrukturę drogową. Wszystkie te działania mają na celu podniesienie jakości życia i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Nowy Renault D16 z napędem na cztery koła kosztował 1 153 405,00 zł, z czego 608 tys. zł stanowi dofinansowanie z gminy Chełmiec.

Niech dobrze służy!

 

fot. Maria Olszowska

Czytaj też:

Nowy Sącz. Było magicznie. Tłumy podczas Małopolskiej Nocy Naukowców [ZDJĘCIA]

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama