Strażacy ochotnicy z Łącka z nowym umundurowaniem

Na łąckim Orliku oraz na Stadionie Zyndrama odbył się turniej piłkarski o puchar wójta gminy, w którym uczestniczyli druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wystartowało jedenaście (z dwunastu) jednostek działających na terenie gminy Łącko. Podczas turnieju strażacy otrzymali nowe mundury. 

wsb3

Mecze rozgrywane były na dobrym poziomie sportowym. Strażacy zaprezentowali znakomite umiejętności  piłkarskie. Organizatorem zawodów był  Zarząd Gminny OSP wspólnie z  Urzędem Gminy. Na zakończenie turnieju, zostały wręczone  puchary ufundowane przez wójta, a druhowie zasiedli do wspólnego grillowania.

- Turniej stał się również okazją do przekazania jednostkom ubrań bojowych zakupionych w ramach programu „Bezpieczny Strażak”, dzięki któremu sześciu jednostkom OSP w Gminie Łącko, a mianowicie OSP w Czarnym Potoku, Jazowsku, Obidzy, Woli Kosnowej i Zarzeczu przekazano 9 zestawów umundurowania bojowego - zauważa wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina.

Wartość projektu, w ramach którego zakupiono odzież bojową wyniosła 27 000 zł. Udało się zdobyć dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w wysokości 13 500 zł).

Fot. UG Łącko.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.