OSP Kamianna stała się częścią strażackiej elity

OSP Kamianna stała się częścią strażackiej elity

Ochotnicza Straż Pożarna z Kamiannej w gminie Łabowa dołączyła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Druhowie znaleźli się tym samym w strażackiej elicie, jak 40 innych jednostek z Sądecczyzny.

– Uroczysta zbiórka podczas której przekazano decyzje Komendanta Głównego o włączeniu do KSRG odbyła się w sobotę 5 października na placu przed Domem Pszczelarza w Kamiannej – informują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Z tej okazji starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał zasłużonym druhom Srebrne Jabłka Sądeckie. Otrzymali je: Andrzej Gurba, Sławomir Totoś, Adam Stefaniak, Grzegorz Kołodziej, Mirosław Sekuła i Antoni Matuła. W imieniu starosty wyróżnienia wręczył Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marian Dobosz.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kamiannej otrzymała sprzęt tnąco-rozpierający, który bez wątpienia będzie nieocenioną pomocą w trakcie wyjazdów do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Powody do radości mieli także druhowie z OSP Łabowa, którym podczas uroczystości w Kamiannej przekazano lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.

Przekazywany w sobotę pojazd oraz sprzęt został zakupiony ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jednostki ochotniczej straży pożarnej muszą spełniać liczne warunki, aby dostać się do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Kiedy już do niego należą, są w pierwszej kolejności dysponowane do zdarzeń na terenie gminy, ale nie tylko. W razie potrzeby mogą być wysłane do pomocy na obszarze całego kraju. Przynależność do systemu zobowiązuje strażaków między innymi do odpowiedniego przeszkolenia, czy nieustannej gotowości bojowej i wymaga sporego wysiłku. Jest to więc nie tylko prestiż, ale i ciężka praca.

OSP Kamianna to 41 jednostka z obszaru działania nowosądeckiej komendy Państwowej Straży Pożarnej, która została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wcześniej tego przywileju dostąpili strażacy z Wojnarowej w gminie Korzenna, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu/PSP w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.