Osiem dni ku pamięci Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Był niekwestionowanym królem tenorów, który swoim głosem oraz urodą przyprawił kobiety o zawrót głowy. Śpiewał wszędzie: na wielkich scenach operowych całego świata i w filmach, ale również na ulicach, balkonach hotelów i dachach samochodów. Jan Kiepura – bo o nim mowa pozostawił po sobie utwory, które śpiewane są do dziś, a raz w roku Krynica – Zdrój na kilka dni staje się stolicą jego twórczości. Zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie od 11 do 18 sierpnia !

Piotr Rubik, Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, artyści z wielu krajów, opera, operetka, piosenka, śpiew chóralny i ludowy.

wsb3

52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój będzie równie wszechstronny, co jego patron. Tegoroczna edycja festiwalu, która rozpocznie się 11 sierpnia potrwa osiem dni.

Cykl wieczornych koncertów, które odbywać się będą codziennie o godz. 20:00 rozpocznie znany i lubiany Piotr Rubik. Niech mówią, że to nie jest miłość, Psalm dla CiebieNie wstydź się mówić, że kochasz czy piosenka Co ma przeminąć to przeminie z filmu Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza, to tylko kilka z hitów, które zabrzmią podczas pierwszego koncertu Festiwalu.

Pełne temperamentu czardasze w różnych wersjach i konwencjach scenicznych drugiego dnia zaprezentują gwiazdy międzynarodowych scen operetkowych podczas koncertu opatrzonego tytułem: Czardaszem przez operetkę – w hołdzie Marcie Eggerth, w 5. rocznicę jej śmierci. Nie zabraknie żywiołowej muzyki, która przeniesie w klimat węgierskiej puszty i cygańskiej scenerii z operetek.,

Muzyka budząca niezapomniane wrażenia, przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski polonezy, krakowiaki, oberki, mazury, kujawiaki oraz tańce regionalne w wykonaniu „Mazowsza” będzie można podziwiać w środę 13 sierpnia. W programie znajdą się najbardziej popularne piosenki oraz najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu. Koncert poprowadzi artysta estradowy, współautor i prowadzący cyklicznych programów emitowanych na antenie TVP znany z telewizyjnego programu Kinomania – Łukasz Lech.

To tylko niektóre z wielu atrakcji przewidzianych na osiem dni festiwalu. Szczegółowy program można znaleźć na stronie: http://www.52.festiwalkiepury.pl

52. Festiwal im. Jana Kiepury organizowany będzie przez Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju i Gminę Krynicę-Zdrój, zaś merytorycznie opracowany przez Radę Programową Festiwalu – w  składzie: Elżbieta Gaładysz (przewodnicząca), prof. Ryszard Karczykowski, prof. Stanisław Krawczyński, Łukasz Lech i Przemysław Firek.

Bilety już w sprzedaży! Zapraszamy!

fot: http://www.52.festiwalkiepury.pl/

 

 

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]