Osiedle Przydworcowe. Po ponad 30 latach Jadwiga Dudzik rozstała się z zarządem

Osiedle Przydworcowe. Po ponad 30 latach Jadwiga Dudzik rozstała się z zarządem

Jadwiga Dudzik, zarząd osiedla Przydworcowe, Nowy Sącz, wybory 2022

Na osiedlu Przydworcowym zmiany. Po 14 latach Jadwiga Dudzik ustąpiła z funkcji szefowej miejskiemu radnemu Jakubowi Prokopowiczowi. Z przyczyn osobistych postanowiła nie kandydować i przekazać swoją rekomendację właśnie Prokopowiczowi. Niemal całkowicie zmienił się również skład zarządu.

Od 2008 roku Jadwiga Dudzik była przewodniczącą osiedla, a od 1990 roku zasiadała w zarządzie. Również zarząd nie zmieniał się od 2008 roku. Tegoroczne wybory przyniosły rewolucję również jeśli chodzi o liczbę jego członków  – powiększono go o jedną osobę. Przewodniczącym został  Jakub Prokopowicz, na którego zagłosowało 52 osoby, a na jego kontrkandydata Ryszarda Ligierę – 4. Do nowego zarządu zostali również wybrani: Agnieszka Niedźwiedź, Danuta Legutko, Andrzej Potoniec i Tadeusz Tobiasz, który jest jedyną osobą ze starego składu. Frekwencja podczas spotkania sprawozdawczo-wyborczego była taka jak zwykle. Nie było pospolitego ruszenia jak na innych osiedlach.

W rozmowie z naszą redakcją była szefowa osiedla przyznaje, że rekomendowała na stanowisko przewodniczącego Jakuba Prokopowicza, gdyż przez lata dobrze się zarządowi z nim współpracowało i uważa, że radnemu uda jeszcze dużo zrobić dla jednego z najstarszych osiedli w mieście.

Jadwiga Dudzik, zarząd osiedla Przydworcowe, Nowy Sącz, wybory 2022

– Dużo już zrobiliśmy, ale to jest kropla w morzu potrzeb. Przez te lata pracy naszego zarządu wybudowano trzy parkingi przy ul. Grota Roweckiego, Żółkiewskiego i Limanowskiego, powstały również place zabaw, chodniki, siłownia, a nowy blask zyskały świetlica środowiskowa i ulica kolejowa naprzeciwko dworca – podsumowuje wieloletnia szefowa osiedla Jadwiga Dudzik.

Była przewodnicząca zaznacza, że zarząd starał się, aby było miejsce, gdzie się można gromadzić na pogaduchy, wypić kawę, wypożyczyć książkę i takim miejscem stała się zrewitalizowana świetlica środowiskowa przy ul. Żółkiewskiego, w której jak zaznacza Dudzik, zaczyna kwitnąć życie. Po wielu latach wieloletnia szefowa osiedla postanowiła ustąpić ze stanowiska, co nie oznacza, że nie będzie nadal współpracować i pomagać nowemu zarządowi.

– Wszystkim uczestnikom zebrania dziękuję za obecność i zaufanie. Jestem pewien, że nie zawiodę – napisał w mediach społecznościowych nowy szef osiedla Jakub Prokopowicz.

Czytaj także: Nowy Sącz. Na osiedlu Stare Miasto bez rewolucji, ale z ,,odświeżonym” zarządem

Fot. Jadwiga Dudzik/
Kinga Nikiel-Bielak
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.