Nowy Sącz: Orion pospieszył na ratunek małej Wiki

Nowy Sącz: Orion pospieszył na ratunek małej Wiki

Wolontariuszom Stowarzyszenia „Orion” udało się zebrać blisko 40 tys. zł podczas charytatywnej kwesty na leczenie Wiktorii Budzyn. Część kwoty zostanie przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla sądeckich Amazonek.

Sądeczanie wrzucali do puszek nie tylko bilon i nie tylko złotówki. Wieczorem odbyło się liczenie pieniędzy.

Udało się zebrać sumę 38 024,66 zł. Było również  5 euro 21 eurocentów, 1 frank, 1 dolar amerykański+ 30 dolarów nowozelandzkich. Kolejny etap zbiórki odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 czerwca. Pełna lista kościołów biorących udział w kweście będzie znana do 1 czerwca. Wynik całej zbiórki zostanie ogłoszony 5 czerwca 2017 roku – informuje Michał Mółka ze Stowarzyszenia „Orion”.

Fundusze zebrane podczas zbiórki będą potrzebne na operację 3-letniej Wiktorii Budzyn, u której w sierpniu 2015 roku, gdy mała miała 10 miesięcy, zdiagnozowano neuroblastomę III stopnia z wnikaniem do kanału kręgowego. Mimo operacji, guz wciąż rośnie. Konieczna jest jeszcze jedna, kosztowna operacja. Wyzwania podjęła się klinika w Niemczech. Trzeba zebrać 30 tys. euro, aby skorzystać z szansy.

– Wiktoria miała na plecach dziwne uwypuklenie. Myśleliśmy, że coś ją ugryzło, zgłosiliśmy się z tym do lekarza. Ten nie zauważył nic niepokojącego, jednak poprosiliśmy o skierowanie na USG. W trakcie wykonywania badania okazało się, że jest to guz. Do rąk dostaliśmy skierowanie na oddział onkologii z dopiskiem ,,PILNE”. W jednej chwili nasz świat się zawalił, nie mogliśmy w to uwierzyć. Wikusia urodziła się zdrowa, nie chorowała i skąd nagle taka diagnoza? W duszy błagałam, aby to nie była prawda – opowiada mama Wiktorii.

O chorobie Wiktorii Budzyn pisaliśmy w artykule: Ratujemy życie małej Wiki! Orion organizuje zbiórkę pieniędzy na operację

Nadal można pomóc zebrać fundusze na operację małej Wiki. Szczegóły TUTAJ.

Fot. Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama