Opakowania po lodach Ekipy trafiły na czarną listę

Papierki po lodach Ekipy i usługi cofania liczników – czy łączy je coś wspólnego? Jedne i drugie trafiły na czarną listę. OLX, jeden z największych portali sprzedaży internetowej, umieścił papierki po lodach Ekipa na liście przedmiotów zakazanych.

Przedmioty zabronione na OLX, są podzielone na 10 kategorii. Znajdziemy tutaj m. in.: używki, produkty medyczne i pochodzenia ludzkiego, produkty o charakterze erotycznym.

Jest też kategoria „inne”, właśnie tu, obok talonów na węgiel, niebezpiecznych substancji chemicznych, czy przeterminowanych kosmetyków, znalazły się papierki po lodach Ekipa. Opakowania po lodach, traktowanych jako produkty kolekcjonerskie, nadal można znaleźć na portalu
Allegro. Niektóre z nich osiągają astronomiczną kwotę 250 tys. zł.

Marcin Gruszka – rzecznik prasowy Allegro Lokalne – mówi, w wypowiedzi udzielonej dla Wirtualnej Polski, że aukcje z wysokimi cenami tych produktów należy traktować przede wszystkim jako żart. Jak podkreśla, zainteresowanie produktem jest raczej „słabe”.

Influencerzy prześcigają się jednak, by wzbudzić zainteresowanie odbiorców, bazując na popularności Ekipy Friza i lodów, produkowanych przez firmę Koral. Nadal wzbudzają one ogromne emocje. Chociaż licytacje na Allegro można traktować z przymrużeniem oka, niektórzy są w stanie zapłacić za opakowanie, po lodowym przysmaku, może nie 250 tys., ale 200 zł już tak. Na You Tube można obejrzeć filmiki z takich właśnie licytacji.

Jak zauważa Karina Hertel, Dyrektor agencji marketingu influencerskiego BrandLift, zainteresowanie lodami bez wątpienia będzie nadal utrzymywać się na bardzo wysokim poziomie.

Abstrahując od decyzji portalu OLX o zakazie sprzedaży papierków po lodach, sama współpraca marki Koral z Ekipą była doskonale przemyślana. Choć od rozpoczęcia kampanii minęło już trochę czasu, nieustannie jest ona szeroko komentowana w mediach. Lody wzbudzają ogromne zainteresowanie, nie tylko wśród fanów Ekipy czy Friza. Handel papierkami po produktach cały czas trwa. Potwierdza to, że Ekipa jest fenomenem polskiego Internetu – mówi Karina Hertel.

Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.