Sądeccy rugbiści powołani do Reprezentacji Polski

Sądeccy rugbiści powołani do Reprezentacji Polski

Niezwykle miłe wiadomości przybyły do nas z Polskiego Związku Rugby, bowiem dwóch sądeckich zawodników znalazło uznanie u szkoleniowców Reprezentacji Polski, czego efektem są otrzymane powołania.

 

W dorosłej kadrze po raz trzeci w swojej karierze zagrać może Michał Jurczyński. Jest on wychowankiem Biało-Czarnych Nowy Sącz, który obecnie broni barw Juvenii Kraków występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. W swoim debiutanckim spotkaniu w biało-czerwonych barwach zanotował przyłożenie, czyli najwyżej punktowane zagranie w zmaganiach rugbystów. Była to potyczka przeciwko Czechom, która odbyła się podczas jesiennego okienka reprezentacyjnego w 2018 roku. W sobotę Jurczyński będzie miał szansę zmierzenia się ze Szwajcarią w ramach turnieju Rugby Europe Trophy na stadionie przy ul. Unii Lubelskiej w Łodzi. Początek spotkania o godzinie 15:00, a transmisję z niego będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport Fight.

 

W Kadrze U-20 znalazł się zaś Bartłomiej Janeczko, również reprezentujący krakowską Juvenię. Młodsi zawodnicy rozpoczęli dziś konsultację szkoleniową, która potrwa do niedzieli w ośrodku COS we Władysławowie-Cetniewie.

 

Trzymamy kciuki za jak najlepszy przebieg najbliższych dni w wykonaniu naszych rodzimych rugbistów!

 

Zdjęcie: Archiwum RC Biało-Czarni Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook