Ogromny pożar tartaku w Mochnaczce. Strażak trafił do szpitala

Ogromny pożar tartaku w Mochnaczce. Strażak trafił do szpitala

Mochnaczka Wyżna, pożar tartaku

Ogromny pożar wybuchł nad ranem w tartaku znajdującym się w Mochnaczce Wyżnej. Na pomoc ruszyły wszystkie zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicy oraz Państwowej Straży Pożarnej z Krynicy-Zdroju. Walka z żywiołem, a później dogaszenie pożaru trwało dziesięć godzin. W trakcie akcji jeden ze strażaków uległ wypadkowi i trafił do szpitala. Łącznie w działaniach uczestniczyło 15 zastępów, czyli 54 strażaków.

Do pożaru doszło około godziny 4.00. Ogniem objęta była taśma produkcyjna i suszarnia z drewnem. Na miejsce zadysponowano strażaków z PSP w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju oraz druhów OSP z: Mochnaczki Wyżnej, Mochnaczki Niżnej, Muszynki, Polan, Piorunki, Nowej Wsi, Berestu, Tylicza. Droga krajowa nr 75 na odcinku znajdującym się w pobliżu tartaku została zamknięta przez krynicką Policję.

– Kiedy przyjechaliśmy na miejsce cała hala produkcyjno-magazynowa tartaku o konstrukcji mieszanej i wymiarach 15 metrów szerokości na 50 metrów długości była objęta pożarem. Zagrożone pożarem były dwa budynki magazynowo – produkcyjne: budynek kotłowni oraz budynek mieszkalny. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Około godziny 6.30 pożar został zlokalizowany i opanowany. Podczas akcji jeden ze strażaków poślizgnął się, doznał urazu ręki i trafił do szpitala- relacjonował w rozmowie z naszą redakcją st. bryg. Paweł Motyka, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Budynek objęty pożarem wyposażony był w instalację fotowoltaiczną. Panele PV znajdowały się na dachu i uległy spaleniu jeszcze przed przyjazdem strażaków. Pozostałe dwie instalacje fotowoltaiczne wyłączono, żeby nie doszło do porażenia prądem strażaków, kiedy zacznie świecić słońce. W pobliżu miejsca zdarzenia nie było wystarczającej ilości wody do gaszenia, dlatego zadysponowano cysternę z PSP w Nowym Sączu, która mieści 19 tysięcy litrów wody.

Czytaj także: Nie żyje Witold Żytkowicz, sądecki biznesmen o złotym sercu. Był pasjonatem żeglarstwa i futbolu

Fot. PSP Nowy Sącz
/KrynicaTV- dziękujemy za udostepnienie!
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama