Co łączy kolarstwo z narciarstwem? Odwiedź w piątek Laskową, a dowiesz się!

Co łączy kolarstwo z narciarstwem? Odwiedź w piątek Laskową, a dowiesz się!

Zimowe szaleństwo czas zacząć. Już w najbliższy piątek, 15 grudnia zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych do Laskowej, gdzie odbędzie się Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2017/2018. Na wszystkich przybyłych czeka moc atrakcji.

W tym roku sezon zimowy oficjalnie witać będziemy w Małopolsce. Na tę okazję stacja narciarska Laskowa-Kamionna w Laskowej, koło Limanowej przygotowała ciekawy program. Zaplanowano m.in: zajęcia z instruktorami narciarstwa, konkursy wiedzy, szkolenia z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Już po raz jedenasty otwieramy sezon w tej formule. Co roku odbywa się to w innej stacji narciarskiej, gdyż staramy się pokazywać kolejne ośrodki narciarskie. Na tegoroczne otwarcie wybraliśmy stację narciarską Laskowa Kamionna. Otwarcia zawsze mają specjalną oprawę. Na początku organizujemy spotkanie branży zimowej, turystycznej, samorządowców, punktów informacji turystycznej i wszystkich tych, którzy w sektorze zimowym bądź wokół niego działają.(…) Po konferencji wokół stoku będą organizowane aktywności związane z zabawą i edukacja.  – zapowiada Paweł Mierniczak

W czasie konferencji pod hasłem „Małopolska – aktywnie i bezpiecznie zimą” przewidziano ciekawe wystąpienia m.in: prezentację trasy narciarstwa biegowego w Ptaszkowej oraz spotkanie z Cezarym Romaną – znanym kolarzem, który opowie o tym, co łączy narciarstwo z kolarstwem. Pojawią się również Policjanci i GOPR-owcy, którzy opowiedzą o tym, jak bezpiecznie korzystać ze stoków.

Po konferencji o godz. 16 odbędzie się oficjalne Otwarcie Sezonu Zimowego przed budynkiem stacji narciarskiej. Zaplanowano:

  • konkursy wiedzy dla dzieci i młodzieży
  • szkoleniu z pierwszej pomocy
  • gry i konkursach na świeżym powietrzu
  • malowanie twarzy
  • tworzenie postaci z balonów
  • zabawy z chustą animacyjną
  • zabawy ruchowe przy muzyce
  • zajęcia z instruktorami narciarstwa dla najmłodszych

Na miejscu będzie można też skosztować specjałów regionalnych, z których słynie Ziemia Limanowska. Rozpocznij sezon zimowy w Małopolsce! Małopolska Organizacja Turystyczna i Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna zapraszają!

 

Share on twitter
Share on facebook