Oficjalnie. MPK Nowy Sącz wprowadza możliwość zakupu biletu przy użyciu karty płatniczej

Oficjalnie. MPK Nowy Sącz wprowadza możliwość zakupu biletu przy użyciu karty płatniczej

MPK, Nowy Sącz, płatność kartą

Jerzy Leszczyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu potwierdził w dzisiejszej rozmowie z naszą redakcją, że w sądeckich autobusach MPK będzie można zakupić bilet przejazdu przy użyciu karty płatniczej. Udogodnienia będą wdrażane sukcesywnie.

W sierpniu tego roku publikowaliśmy na łamach naszego portalu materiał ukazujący kłopoty w sytuacji, gdy pasażer sądeckiego MPK nie jest w posiadaniu wyliczonej gotówki na zakup biletu. Można o tym przeczytać – TUTAJ.

Okazuje się, że MPK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom części mieszkańców i turystów. Jeszcze w tym roku część autobusów zostanie wyposażona w kasy fiskalne z nakładkami do karty płatniczej. Docelowo możliwość zakupy biletu przy użyciu karty będzie możliwa we wszystkich autobusach MPK. Przypomnijmy. Sądeckie MPK to łącznie około 80 autobusów.

– Wdrażamy te zmiany i będziemy je czynić sukcesywnie. Wymieniamy kasy fiskalne na takie, które będą wyposażone w nakładki, gdzie pasażer będzie mógł użyć karty płatniczej do zakupu biletu. Nie trzeba będzie mieć wyliczonej gotówki. Planujemy te zmiany czynić sukcesywnie, na miarę możliwości. Jeszcze w tym roku wyposażymy dziesięć, może piętnaście autobusów. Wychodzimy naprzeciw pojawiającym się głosom mieszkańców, którzy oczekują takich udogodnień. Podjęliśmy decyzję, że wdrożymy ten pomysł w życie. Myślę, że maksymalnie za rok, może półtorej roku, możliwość płacenia kartą będzie już możliwa we wszystkich autobusach MPK – mówi prezes Jerzy Leszczyński w rozmowie z DTS24, po czym dodaje:

– Planujemy także oznaczyć przystanki. Pojawią się na nich informacje, że w części autobusów można płacić kartą. Wyposażone w taką możliwość autobusy będą odpowiednio oznaczone. Po wejściu do pojazdu, w miejscu gdzie teraz widnieje komunikat o konieczności posiadania wyliczonej gotówki, pojawi się dodatkowy komunikat mówiący o możliwości zakupu biletu przy użyciu karty – precyzuje prezes.

Czytaj także: Nowy Sącz. Rekord uczestników. W najbliższą sobotę VII Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w karate

Fot: Dawid Kulig