Odnaleziono bezcenne kroniki Sandecji Nowy Sącz! [Zdjęcia]

W środę w siedzibie Sandecji Nowy Sącz odbył się wyjątkowy briefing prasowy. W jego trakcie prezes klubu Tomasz Michałowski ogłosił, że przed kilkoma dniami odnalazły się bezcenne kroniki Klubu Sportowego Sandecja. Najstarsze z nich datowane są na lata 1932-1938!

- Chcemy zainspirować mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny do twórczej aktywności. Jest nią bez wątpienia poszukiwanie pamiątek sportowych, które mogą pomóc w zachowaniu czegoś niezwykle cennego: pamięci – powiedział Michałowski.

Czytaj również: Adrian Danek z Cracovii o niefortunnej kontuzji: „Szkoda, ale mogło być gorzej”

- To znakomity przyczynek do rozpoczęcia projektu „Ocalić od zapomnienia – Stwórzmy RAZEM Muzeum Sandecji!” - dodał.

1 sierpnia ruszy pierwsza edycja projektu dotyczącego historii klubu sportowego Sandecja. Udział może w nim wziąć każdy z nas, kto do biura prasowego klubu przy ul. Kilińskiego 47 przekaże dokumenty, fotografie, wycinki prasowe, sprzęt sportowy, trofea, proporczyki, stroje, nagrania filmowe i inne przedmioty związane z przeszłością Sandecji oraz świadczące o dokonaniach jej sportowców.

- Na wszelkie eksponaty czekamy do 29 września br., czyli do dnia domowego meczu przeciwko ŁKS Łódź. Mamy nadzieję, że takich obiektów znajdzie się jak najwięcej, biorąc pod uwagę również fakt, że sporo z nich zaginęło, lub nie przetrwało po prostu próby czasu – dodał prezes.

- Nasze działania mają na celu zapobiegnięcie dalszej degradacji pamięci historycznej Sandecji, poprzez zebranie jak największej ilości przedmiotów, ich zdeponowanie, zarchiwizowanie i opisanie w siedzibie Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, a w dalszej perspektywie stworzenie stałej wystawy obrazującej historię nowosądeckiego sportu. Dzięki temu przekazane przedmioty zostaną odpowiednio zabezpieczone i udostępnione, zarówno dla obecnego jak i następnych pokoleń – przyznał Michałowski.

Na uczestników projektu czekają cenne nagrody: darmowe karnety na mecze Sandecji, książki o tematyce sportowej czy wydawnictwa albumowe.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. R.Szurek

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.