Od pół wieku trwają wiernie przy swoim boku. Uczą innych, co znaczy miłość w zdrowiu i chorobie

Od pół wieku trwają wiernie przy swoim boku. Uczą innych, co znaczy miłość w zdrowiu i chorobie

jubileusz 50-lecia małżeństwa, Gmina Podegrodzie

Przeżyć ze sobą 50 lat, to nie lada sztuka. W zdrowiu, w chorobie w doli i w niedoli trwają niezmiennie u swojego boku. Nie wszyscy seniorzy mogli wziąć udziału w październikowych uroczystościach jubileuszowych, dlatego wójt gminy Podegrodzie postanowił odwiedzić ich w domach.

Małżonkowie zdradzili, że receptą na udane małżeństwo są: miłość, wierność, wzajemne zrozumienie i wsparcie. Nie ukrywają jednak, że życie niejednokrotnie nie jest usłane różami, że trzeba razem się wspierać w chwilach trudnych, w zdrowiu i chorobie.

W październiku 38 par małżeńskich z gminy Podegrodzie świętowało jubileusze małżeńskie. Ze względów zdrowotnych nie wszyscy zaproszeni jubilaci mogli być obecni na tej uroczystości, dlatego wójt gminy Stanisław Banach oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Podegrodziu Monika Hałas, odwiedzili małżeństwa w ich domach. Gospodarz gminy przekazał seniorom medale nadane im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz listy gratulacyjne. Nie obyło się również bez drobnych upominków.

,,Parom, które przeżyły ze sobą pół wieku życzymy trwania w tej pięknej miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha Brylantowych Godów” – życzy wójt gminy Stanisław Banach.

Czytaj także: Podegrodzie. Obchodzili małżeńskie jubileusze, w tym nawet 65-lecie

Fot. Gmina Podegrodzie
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama