Od Giewontu po pustynię i w Krynicy… jednodawkowe szczepionki jeszcze są do wzięcia!

Od Giewontu po pustynię i w Krynicy… jednodawkowe szczepionki jeszcze są do wzięcia!

akcja szczepień w Krynicy

Weekendowa akcja „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” zakończyła się sporym sukcesem. W ciągu dwóch dni w czterech plenerowych punktach zaszczepiły się w sumie 2673 osoby. Chętnych nie brakowało także w Krynicy-Zdroju.

W ramach akcji w sobotę i niedzielę (12-13 czerwca) każdy mógł zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson w punktach na Pustyni Błędowskiej, na Krupówkach w Zakopanem, w Szczawnicy oraz na krynickim deptaku.

– Łącznie w ramach akcji weekendowej udało się nam zaszczepić 2673 osoby. Każda z nich w sobotę lub niedzielę odebrała swoją przepustkę do normalności, bo tak należy traktować szczepienia. Dziękuję za to, że Małopolanie zachowują się odpowiedzialnie i chcą się szczepić. Pod względem liczby wykonanych szczepień jesteśmy czwartym województwem w Polsce – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który odwiedził punkty biorące udział w weekendowej akcji.

W Krynicy-Zdroju zaszczepiło się w sumie 575 osób – 250 w sobotę i 325 w niedzielę.

Na osoby, które przybyły na krynicki deptak, oprócz punktu szczepień czekały różne atrakcje przygotowane przez przedstawicieli służb mundurowych.

– Łącząc odpoczynek w uzdrowisku, można było nie tylko się zaszczepić, ale także zobaczyć m.in. policyjny sprzęt czy uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy wojsk powietrznodesantowych. Zaprezentował się również Karpacki Oddział Straży Granicznej, a strażacy PSP pokazali, jak pracuje się z psami poszukiwawczymi. O bezpieczeństwo i porządek publiczny dbali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz krynickiej Straży Miejskiej – opisuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jeśli ktoś nie był w stanie dotrzeć do Krynicy-Zdroju w ostatni weekend, a chciałby skorzystać z możliwości zaszczepienia jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest jeszcze taka możliwość.

Choć zainteresowanie było spore, zostało nam jeszcze sporo szczepionek, więc chcemy je wykorzystać na terenie Sądecczyzny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zaszczepić jednodawkową szczepionką. Można to zrobić w krynickim szpitalu lub w najbliższy piątek w Powszechnym Punkcie Szczepień w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu – mówi Sławomir Kmak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju.

 

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie / KMP w Nowym Sączu

Czytaj też:

Gołkowice Dolne. Znaleziono trzy niewybuchy. Saperzy odkryli, że jest ich znacznie więcej