Kosarzyska. Będzie obiekt dla uczniów, mieszkańców i turystów

Kosarzyska. Będzie obiekt dla uczniów, mieszkańców i turystów

boisko Kosarzyska

W Kosarzyskach w Piwnicznej-Zdroju powstanie nowe boisko wielofunkcyjne. Kompleks zostanie wybudowany przy Szkole Podstawowej, ale poza uczniami będą mogli z niego korzystać także pozostali mieszkańcy i turyści.

Prace przy budowie boiska kosztować będą 428 631,37 zł. Miastu udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie w wysokości: 125 320,00 zł z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno–sportowa – MIRS”.

1 sierpnia burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk podpisał umowę na realizację inwestycji z przedstawicielem firmy Kompleks Bud. Po tym teren budowy został przekazany wykonawcy w obecności Adama Musialskiego – przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Mariana Dobosza – dyrektora Szkoły Podstawowej w Kosarzyskach.

Z obiektu korzystać będą uczniowie w ramach zajęć z wychowania fizycznego oraz pozaszkolnych zajęć sportowych. Natomiast w godzinach popołudniowych, dni wolne, wakacje i święta boisko będzie do dyspozycji mieszkańców oraz turystów spędzających urlop w Piwnicznej.

fot. Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój

Czytaj też: Drożdżówki z Bobowej latają ponad chmurami