Od 1 lutego poluzowanie obostrzeń? Zmiany nie będą spektakularne

Premier Mateusz Morawiecki; w tle Iwona Mularczyk

W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ma ogłosić poluzowanie restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Takie informacje uzyskali dziennikarze radia RMF od urzędników pracujących w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Według doniesień, 1 lutego zostaną otwarte galerie handlowe. Możliwe również, iż znów zaczną funkcjonować hotele. Prawdopodobnie będą mogły przyjmować maksymalnie do 50 procent gości. Nie zapowiada się jednak, aby otwarte zostały siłownie, czy restauracje.

Kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z ,,Polsat News” przyznał, iż jest szansa na poluzowanie obostrzeń od początku lutego, gdyż maleje dzienna liczba zachorowań.

– Wszystkie decyzje, które teraz będziemy podejmowali, muszą być decyzjami bardzo ostrożnymi. Poprzedni czas uczy, że ci, którzy nadmiernie szybko podejmowali decyzje o luzowaniu np. Czechy, Słowacja i inne kraje, natychmiast z liderów walki z pandemią, stawali się liderami zachorowań – powiedział minister zdrowia.

Przypominamy, od 28 grudnia obowiązuje kwarantanna narodowa. Zostały zamknięte m.in. stoki narciarskie, hotele, kina, galerie handlowe, restauracje. Początkowo restrykcje miały obowiązywać do 17 stycznia, jednak przedłużono je do końca miesiąca. To spotkało się z buntem przedsiębiorców, którzy na ulicach demonstrowali swoje niezadowolenie wobec podejmowanych przez rząd decyzji. Wielu z protestujących stoi na skraju bankructwa, niektórzy postanowili zaryzykować i otworzyć swoje biznesy. Również w Krynicy-Zdroju odbył się protest, o czym pisaliśmy TUTAJ. 

Fot. arch. dts24.pl/
Klaudia Kulak
Źródło: Radio RMF 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.