Obrońca Sandecji podstawowym zawodnikiem Reprezentacji. Zwycięski turniej w Chorwacji

Obrońca Sandecji podstawowym zawodnikiem Reprezentacji. Zwycięski turniej w Chorwacji

kadra

Piłkarska reprezentacja Polski U-18 pokonała dziś Austrię 4:0 w ostatnim, grupowym meczu towarzyskiego turnieju, który odbył się w Chorwacji. Podopieczni trenera Marcina Włodarskiego przypieczętowali wygraną w zawodach. Zajęli 1. miejsce w grupie. Podstawowym zawodnikiem reprezentacji był obrońca Sandecji – Piotr Kowalik.

Polska – Austria 4:0 (2:0)
Bramki: Mikołajewski 6, 37 (k), 83, Tomczyk 26 (k).
Polska: Stępak – Kowalik (81 Adamczyk), Gurgul, Krzyżanowski, Sznaucner, Kolanko (60 Lisman), Borys (68 Piniądz), Reguła (46 Olejnik), Wolski (68 Łyczko), Tomczyk (46 Huras), Mikołajewski.

Na stadionie Stadion SRC Mladost w Čakovec ekipa „Biało-czerwonych” okazała się bezapelacyjnie lepsza od Austriaków. Gracze trenera Włodarskiego zdominowali pojedynek, pieczętując tym samym wygraną w całym turnieju. Selekcjoner konsekwentnie powołuje Piotra Kowalika, wcześniej do kadry U-17, teraz do U-18. Obrońca Sandecji rozegrał dziś 81 minut.

Polacy zaliczyli w turnieju dwie wygrane i remis. W tabeli okazali się lepsi od dzisiejszego rywala – Austrii, a także od Chorwacji i Arabii Saudyjskiej.

Czytaj także: Jasiek Gurba zdobył „Wędrówkę Dusz” na Kazalnicy! Najbliższy cel – Maroko [ZDJĘCIA]

Fot: ŁączyNas Piłka

Share on twitter
Share on facebook