Obrońca rozwiązał kontrakt z Sandecją. Wybrał klub z 1 ligi, walczący o utrzymanie

Jak poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej klub z Kilińskiego dotychczasowy obrońca sądeczan Czech Lukas Kuban rozwiązał dziś swoją umowę z Sandecją. Były już gracz nowosądeckiego beniaminka podpisał umowę z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn, który po rundzie jesiennej zajmuje szesnastą lokatę, czyli pierwszą z trzech za które grozi bezpośrednia degradacja o szczebel niżej.

wsb3

30-latek, wicemistrz świata U20 z 2007 roku w bieżącym sezonie Lotto Ekstraklasy uzbierał raptem 11 meczów w elicie oraz jeden w Pucharze Polski.

Kuban do Nowego Sącza trafił w lipcu 2016 roku z GKS Bełchatów. W historycznym sezonie 2016/2017 zawodnik był pewnym punktem ekipy Radosława Mroczkowskiego, która wywalczyła awans do ekstraklasy. W Nice pierwszej lidze zagrał w 26 potyczkach w wyjściowym składzie i strzelił dwa gole.

- Lukášowi serdecznie dziękujemy za godne reprezentowane biało-czarnych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze! – napisano w komunikacie.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

 Fot. Sandecja.pl/Jarosław Para

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.