Obiekt Vitberg - najpiękniejszym budynkiem w Nowym Sączu. Pokonał Galerię Trzy Korony i MMC Brainville

Budynek Vitberg mieszczący się przy ul. Borelowskiego zdobył nagrodę Grand Prix II edycji konkursu "Architektura Nowego Sącza XXI wieku". Nominowana do nagrody była również Galeria Trzy Korony, MMC Brainville oraz inne ciekawe obiekty zbudowane w mieście w ostatnich pięciu latach. 

wsb3

W konkursie wzięło udział dwadzieścia budowli. Autorem zwycięskiego projektu jest architekt Paweł Kurzeja, a inwestorem - Jacek Sikora. Podczas gali nagrodzono projektantów oraz inwestorów pamiątkową statuetką.

Uwagę jury przyciągnął również Hotel Beskid, który otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie oraz Dawny Szpital Żydowski, któremu przyznano wyróżnienie.

Konkurs organizowany jest cyklicznie co pięć lat przez prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Celem konkursu jest promocja największych osiągnięć w dziedzinie architektury w Nowym Sączu oraz wzrost społecznego zainteresowania jej rolą.

Niektórzy mówią, że w Nowym Sączu nic się nie dzieje, a jednak. Pod względem architektonicznym dzieje się bardzo wiele, i z tego możemy być wszyscy bardzo zadowoleni . Dziękuje Państwu za te piękne inwestycje. Myślę, że będziemy kontynuować ten konkurs przez następne lata i wierzę w to, że co roku będą się pojawiać równie dobre, a może i lepsze budynki - powiedział wczoraj prezydent miasta Ryszard Nowak

 

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.