Nowy wóz i komora ogniowa dla strażaków z Łososiny Górnej

Nowy wóz i komora ogniowa dla strażaków z Łososiny Górnej

W niedzielę strażacy z OSP Łososina Górna (gmina Limanowa) mieli kilka powodów do radości i dumy. Tego dnia w jednostce odbyło się uroczyste poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, otwarcie komory ogniowej i odsłonięcie tablicy upamiętniającej zmarłego druha.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą. Następnie pododdziały i zaproszeni goście przemaszerowali pod remizę na uroczysty apel. Tam  dokonano poświęcenia i przekazania nowego samochodu.

– Życzymy, by przekazany wóz strażacki  usprawnił działania ratownicze i przyczynił się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko gminy Limanowa, ale również całego powiatu – mówił starosta Limanowski, Jan Puchała.

Tego dnia oficjalnie został też otwarty specjalny treningowy symulator – komora ogniowa. Obiekt będzie służył nie tylko miejscowym strażakom, ale i innym jednostkom. Dzięki ćwiczeniom w komorze druhowie przygotowują się do kontaktu z otwartym ogniem w pożarach wewnętrznych oraz uczą bezpiecznego i skutecznego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Podczas niedzielnych uroczystości została odsłonięta tablica upamiętniająca zmarłego druha z OSP Łososina Górna. Józef Jajeśnica zginął tragicznie 27 kwietnia 1979 roku. Wtedy to miał miejsce pożar drewnianego zajazdu w Sowlinach. W akcji uczestniczyła ponad setka strażaków z kilkunastu jednostek. Wśród walczących z żywiołem znajdował się druh Józef Jajeśnica. W trakcie działań mężczyzna został przygnieciony przez spadający komin i z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, w którym wkrótce zmarł.

fot. OSP Łososina Górna

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama