Nowy Sącz : obrazy z ciepłej pory tego roku – wernisaż wystawy Krzysztofa Bojarczuka

Nowy Sącz : obrazy z ciepłej pory tego roku – wernisaż wystawy Krzysztofa Bojarczuka

Dziś w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu odbył się wernisaż wystawy malarstwa sądeckiego artysty Krzysztofa Bojarczuka. Wystawa opatrzona została tytułem: „Obrazy z ciepłej pory tego roku”  i jest idealna na nadchodzącą wielkimi krokami jesień, bo pozwala myślami wrócić do lata…

– W tych obrazach widzę rusztowania tajemnicy. Krzysztof wytworzył swój własny sposób konotacji sztuki. Jego obrazy to swego rodzaju pismo i hieroglify, a w każdym z nich odnaleźć możemy pewne stałe punkty w postaci liter malarskich i zdań plastycznych. Te powtarzające się elementy są sposobem przekazu artystycznego. Z jednej strony żywiołowość, z drugiej zaś bardzo rzetelna konstrukcja myślowa, która każe myśleć o artyście jak o osobie pozbawionej powierzchowności – powiedział w swojej przedmowie Krzysztof Kuliś- prezes Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, otwierając wystawę.

Kilka słów do zebranej publiczności powiedział również sam artysta.

Podkreślił, iż prace są pokłosiem wyjazdów oraz silnej weny artystycznej, która towarzyszyła mu w ostatnim czasie. Malarz podziękował także za przybycie wszystkim gościom i wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż tak wiele osób wzięło udział w wydarzeniu pomimo iż sztuka, która tworzy jest sztuką trudną i skłaniającą do głębszych przemyśleń. Podziękował również swojej żonie, która motywował go do pracy oraz przyjaciołom, dzięki którym zarówno proces twórczy jak i dzień wernisażu były wspaniałe.

Krzysztof Bojarczuk urodził się w 1961 roku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest także Stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką i fotografią. Twórczość artysty charakteryzuje się zasadniczą i zdecydowaną formą i żywą kolorystyką.

Wystawę można oglądać do 4 października w godzinach od 9 – 17.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama