Nowy Sącz. Zwłoki ludzkie w korycie rzeki Dunajec. Na miejscu pracują służby

Nowy Sącz. Zwłoki ludzkie w korycie rzeki Dunajec. Na miejscu pracują służby

zwłoki, ciało ludzkie, Nowy Sącz, rzeka Dunajec, most helenski

Tuż przed godziną 14:00 jedna z przechodzących osób zauważyła ludzkie zwłoki nieopodal „mostu heleńskiego”. Po otrzymanym zgłoszeniu wszystkie służby natychmiast przystąpiły do działań. Na ten moment nie są znane personalia zmarłej osoby oraz przyczyny śmierci. Ustalaniem tych okoliczności już zajmuje się Policja.

Ciało znajdowało się w korycie rzeki Dunajec, tuż przy brzegu. Potwierdza to w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Dostaliśmy taką informację o godzinie 13:56. Na miejsce pojechała Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 1 Nowy Sącz. Został zabrany cały sprzęt do działań w rzece (w tym łódź). Ale najprawdopodobniej nie będzie zachodziła konieczność jej użycia. Na miejscu jest już Policja, która rozpoczyna pracę we własnym zakresie. Zwłoki znajdowały się częściowo w korycie rzeki – mówi dyżurny operacyjny PSP w rozmowie z portalem DTS24.

Czytaj także: Projekt zakazu sprzedaży napojów energetycznych młodzieży trafił do Sejmu. To inicjatywa dwójki radnych z Nowego i Starego Sącza

Fot: DTS

Reklama