Nowy Sącz: zostaw jutro auto, jedź za darmo autobusem

Po sądeckich ulicach jeździ 56 560 samochodów. Jednak już jutro (piątek, 22 września) z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, kierowcy z ważnymi dowodami rejestracyjnymi będą mogli przesiąść się z auta do komunikacji zbiorowej. Za darmo. 

Renault2

Decyzję o uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej posiadają pasażerowie będący właścicielami lub współwłaścicielami samochodu osobowego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego. Zdecydowali o tym sądeccy radni w drodze uchwały z dnia 25 kwietnia tego roku. Bezpłatny przejazd przysługuje tylko 22 września.

- W tym dniu także współpasażerowie, do ilości miejsc oznaczonych w dowodzie rejestracyjnym samochodu, będą korzystać z bezpłatnego przejazdu miejskimi autobusami - mówi Andrzej Górski, prezes sądeckiego MPK.

Jak wyjaśnia Beata Chojnowska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, na dzień 31 grudnia 2016 r. po sądeckich ulicach jeździło dokładnie 56 560 zarejestrowanych pojazdów aktywnych. Taka ilość daje 0,75 auta na pojedynczego mieszkańca.

- Już jutro kierowcy mogą zrezygnować z własnego środka transportu na rzecz darmowego autobusu MPK - dodaje Andrzej Górski.

Czytaj także o propozycji wprowadzenia w Nowym Sączu biletu zintegrowanego TUTAJ. 

Fot. Ilustracyjne  Agnieszka Małecka. 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.