Nowy Sącz: zostaw jutro auto, jedź za darmo autobusem

Nowy Sącz: zostaw jutro auto, jedź za darmo autobusem

Po sądeckich ulicach jeździ 56 560 samochodów. Jednak już jutro (piątek, 22 września) z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, kierowcy z ważnymi dowodami rejestracyjnymi będą mogli przesiąść się z auta do komunikacji zbiorowej. Za darmo. 

Decyzję o uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej posiadają pasażerowie będący właścicielami lub współwłaścicielami samochodu osobowego na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego. Zdecydowali o tym sądeccy radni w drodze uchwały z dnia 25 kwietnia tego roku. Bezpłatny przejazd przysługuje tylko 22 września.

– W tym dniu także współpasażerowie, do ilości miejsc oznaczonych w dowodzie rejestracyjnym samochodu, będą korzystać z bezpłatnego przejazdu miejskimi autobusami – mówi Andrzej Górski, prezes sądeckiego MPK.

Jak wyjaśnia Beata Chojnowska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, na dzień 31 grudnia 2016 r. po sądeckich ulicach jeździło dokładnie 56 560 zarejestrowanych pojazdów aktywnych. Taka ilość daje 0,75 auta na pojedynczego mieszkańca.

 Już jutro kierowcy mogą zrezygnować z własnego środka transportu na rzecz darmowego autobusu MPK – dodaje Andrzej Górski.

Czytaj także o propozycji wprowadzenia w Nowym Sączu biletu zintegrowanego TUTAJ. 

Fot. Ilustracyjne  Agnieszka Małecka. 

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama