Nowy Sącz: płacił znalezioną kartą, zakupy rozliczyła policja

Aż 14 zarzutów usłyszał 62 - letni Sądeczanin, który przywłaszczył sobie cudzą kartę bankomatową i kilkanaście razy zapłacił nią za zakupy. Ponieważ dokonywał zakupów metodą "zbliżeniową", której wykorzystanie jest w takim wypadku traktowane jako kradzież z włamaniem,  mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

wsb3

- Kilka dni temu dyżurny sądeckiej komendy odebrał zgłoszenie od kobiety, która informowała, że zgubiła kartę bankomatową należącą do jej męża i ktoś przy jej użyciu dokonał kilkunastu transakcji – mówi  asp.  dr Iwona Grzebyk - Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej policji po kilku dniach ustalili, że z karty korzystał 62-letni sądeczanin.

- Jak się okazało, mężczyzna przywłaszczył sobie kartę bankomatową, która umożliwiała dostęp do wspólnego konta małżeńskiego – informuje Iwona Grzebyk –Dulak.

W ciągu dwóch dni aż jedenastokrotnie zapłacił nią w trzech sklepach spożywczych na terenie miasta, a dwa razy bezskutecznie próbował dokonać płatności za zakupy.

Ostatecznie, sądeccy policjanci postawili 62-latkowi 14 zarzutów. Przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze.

fot. Komenda Miejska Policji Nowy Sącz

 

 

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.