Nowy Sącz: Zostało Ci jedzenie po świętach? Możesz się nim podzielić

,,Zjedz, bo się zmarnuje” – ile razy w życiu słyszałeś taki tekst? Polacy mają tendencję do przesady pod względem ilości jedzenia kupowanego i przygotowywanego na święta. Ogrom żywności trafia później do śmietników. Jest jednak na to sposób. Akcja społeczna pod nazwą ,,Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” działa od 2015 roku na terenie całej Polski. Punkt zbiórki znajduje się również w Nowym Sączu.

– Akcja polega na tym, że jeśli zostało nam dobre, świeże, domowe jedzenie po Świętach, to możemy zgłosić się przez formularz, a jeden z naszych wolontariuszy przyjedzie za darmo, odbierze jedzenie i zawiezie je do lokalnej jadłodajni dla osób potrzebujących – informują organizatorzy.

Jeśli ktoś jest w stanie, może samodzielnie zawieźć jedzenie do jednej ze znajdujących się na liście jadłodajni.

W Nowym Sączu taki punkt to Parafialny oddział Caritas przy Parafii Św. Małgorzaty na Placu Kolegiackim w Nowym Sączu. Otwarty będzie 27 grudnia w godzinach 9:00-12:00 oraz 28 grudnia w godzinach 9:00-11:00. Kontakt telefoniczny pod numerem: 785 629 619.

Więcej informacji o akcji oraz o miejscach zbiórki żywności w innych miastach na stronie podzielmysie.pl

Znajduje się na niej również formularz zgłoszeniowy dla osób chcących oddać jedzenie, a nie posiadających własnego transportu, a także dla osób chcących zostać kierowcami – wolontariuszami.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.