Spóźnialska zima powoli do nas zmierza. Jest szansa na biały Nowy Rok?

Spóźnialska zima powoli do nas zmierza. Jest szansa na biały Nowy Rok?

Białe Święta Bożego Narodzenia można było przeżyć jedynie w wyższych rejonach Beskidów i pod Tatrami. Sądeczanie próżno czekali na śnieg. Meteorolodzy zapowiadają, że spóźnialska zima jednak do nas zawita przed Nowym Rokiem. Czy pozostanie z nami do Sylwestra? To już wątpliwe.

Śnieżne chmury pojawią się nad Małopolską w piątek, 27 grudnia. Temperatura spadnie poniżej zera, więc jest nadzieja, że puch, który spadnie z nieba w weekend, stworzy białą kołderkę.

Trzeba jednak pamiętać, że drogi i chodniki mogą być w tych okolicznościach śliskie.

W poniedziałek znów ma zrobić się cieplej. Białe pozostaną jedynie górskie szczyty i zbocza – szczególnie te sztucznie naśnieżane dla miłośników białego szaleństwa.

W Wigilię na szczycie Jaworzyny Krynickiej spadło ok 45 cm śniegu.  W pobliżu górnej stacji pokrywa śnieżna sięga 70 cm. Można szusować na trasie nr 3 oraz na „Żółwiku”.  Do czasu uruchomienia głównej trasy nr 1 stacja będzie czynna w godzinach od 9:00 do 16:00, a wyciągi od 9:00 do 15:30.

Stacja Narciarska Tylicz zaprasza narciarzy i snowboardzistów codziennie od godz. 9. do 20. Na stokach leży około 20 cm białego puchu.

Stacja Dwie Doliny w Wierchomli począwszy od drugiego dnia świąt czeka na gości od 9 do 21. Czynne są trasy Wierchomla 1 i Stonoga. W ostatni dzień roku stacja będzie czynna od godziny 9. do 17. Gospodarze ośrodka zapraszają też na jazdę sylwestrową – od 19. do 3. w nocy. W okolicy górnej stacji leży około 45 cm śniegu.

zdjęcie: Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka

 

Długo wyczekiwany powrót zimy stał się faktem ‼️❄️❄️❄️🌬🌬🌬 Zapraszamy codziennie od 9:00 do 20:00 ‼️🎿

Długo wyczekiwany powrót zimy stał się faktem ‼️❄️❄️❄️🌬🌬🌬Zapraszamy codziennie od 9:00 do 20:00 ‼️🎿

Opublikowany przez Stacja Narciarska TYLICZ.ski Czwartek, 26 grudnia 2019

Czytaj też:

Byliśmy najzimniejszym rejonem Polski…

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama