Nowy Sącz rozbrzmiewał kolędą czyli wyjątkowy koncert w „osiemnastce”

Nowy Sącz rozbrzmiewał kolędą czyli wyjątkowy koncert w „osiemnastce”

Tradycją stało się, że w wyjątkowym czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia tłumy gromadzą się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 18, aby zatopić się w świątecznym klimacie, w który przenoszą wszystkich uczniowie szkoły oraz podopieczni Studia Piosenki z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Nic dziwnego, bo zawsze koncert przygotowany jest na najwyższym poziomie. 

Obie placówki scala jedna osoba – Dorota Szymbara, która na lekcjach muzyki w szkole łowi największe talenty, a potem szlifuje na swoich zajęciach wokalnych w Studio Piosenki.

Efekty jej pracy można było podziwiać między innymi podczas koncertu świątecznego, który odbył się w miniony czwartek. 

Publiczność mogła zobaczyć występ baletowy i układy taneczne oraz posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży. Pojawiły się te tradycyjne i najbardziej znane polskie kolędy, mniej znane – ale równie piękne pastorałki oraz akcenty regionalne. Szkole przekazano również światełko Betlejemskie.

Podczas koncertu zaprezentowali się m.in: Krystian Gizicki, Oliwia Ślipek, Wioletta Smajdor, Mateusz Zwolenik i Edyta Dobroszek. O nagłośnienie imprezy zadbał Leszek Zygmunt, który w Pałacu Młodzieży wraz z Dorotą Szymbarą od lat pracuje z młodzieżą.