Nowy Sącz. Znęcał się nad 74-letnią matką

Nowy Sącz. Znęcał się nad 74-letnią matką

więzienie

41-latek z Nowego Sącza znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Podczas jednej z awantur został zatrzymany przez policję. Teraz czeka na wyrok.

Mężczyzna znęcał się nad 74-letnią matką od stycznia. Podczas ostatniej awantury na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka i przewieźli do komendy. Sądeczaninowi przedstawiono zarzut znęcania się nad członkiem najbliższej rodziny, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Co więcej policjanci zwrócili się do prokuratora, a ten do sądu o zastosowanie wobec agresora tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyzna trafił na dwa miesiące za kratki w oczekiwaniu na wyrok.

Jak zaznaczają policjanci, trzeba reagować na wszelkie oznaki przemocy domowej. Brak jakiegokolwiek działania to ciche przyzwolenie, które utwierdza agresora w poczuciu bezkarności i prowadzi do nasilenia zjawiska, a w efekcie może nawet doprowadzić do tragedii. Ofiary przemocy również nie powinny się obawiać skorzystania z pomocy.

– Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002) – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Biała Niżna. Awaria pieca w stolarni. Na miejscu strażacy

Share on twitter
Share on facebook