Nowy Sącz. Znamy repertuar Sądeckiej Jesieni Kulturalnej 2024. Oto szczegóły

Nowy Sącz. Znamy repertuar Sądeckiej Jesieni Kulturalnej 2024. Oto szczegóły

Sądecka Jesień Kulturalna 2024, DTS24

Poznaliśmy repertuar Sądeckiej Jesieni Kulturalnej 2024. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w Ratuszu, prezydent Ludomir Handzel, zastępca prezydenta Magdalena Majka oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu Benedykt Juliusz Polański podali szczegóły dotyczące najbliższej edycji. To będzie miesiąc pełen wrażeń. W Nowym Sączu publiczność obejrzy lubiane spektakle teatralne z najlepszymi aktorami w rolach głównych. W Amfiteatrze wystąpią między innymi: Kwiat Jabłoni oraz raperzy: Żabson, Otsochodzi i Young Igi. 

Sądecka Jesień Kulturalna 2024 rozpocznie się 6 września i potrwa do 6 października. Drugi raz z rzędu imprezę zainauguruje stowarzyszenie RobimyCośWięcej i projekt „Niepoprawni Optymiści 4.0”. To będzie muzyczne widowisko w szczytnym celu. Dzień później w Amfiteatrze Park Strzelecki wystąpi Kwiat Jabłoni, czyli jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów w Polsce, który zawsze wyprzedaje swoje koncerty do ostatniego miejsca.

Sporą ciekawostką będzie „Bitwa raperów” (14 września). Na deskach Amfiteatru zaprezentują się: Żabson, Otsochodzi i Young Igi. W Parku Strzeleckim odbędą się także koncerty zespołów Big Cyc + Czarno Czarni. We wrześniu publiczność będzie miała okazję posłuchać Natalii Kukulskiej i Katarzyny Cerekwickiej wraz z Sinfonią Carpathia. Nie zabraknie koncertu z udziałem Sławka Uniatowskiego i Kuby Banacha wraz z Sinfonią Carpathią. Edycję zwieńczy widowisko muzyczne Sądeckich Chórów. Zgodnie z tradycją w Amfiteatrze odbędzie się jeden spektakl teatralny. Będzie to przedstawienie Teatru Kwadrat „Usuń ze znajomych” z aktorami: Andrzejem Grabarczykiem, Pawłem Wawrzeckim, Weroniką Malik czy Iloną Chojnowską. Cały festiwal zdominują dziesiątki spektakli teatralnych z całą aktorską śmietanką. Wystąpią: Joanna Moro, Edyta Herbuś, Kaja Paschalska, Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Pakosińska, Antoni Pawlicki, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska czy  Radosław Pazura. Nie zabraknie również akcentów sądeckich. Dla artystów ze Sądecczyzny SJK będzie wspaniałą okazją do promocji. Wszystkie wydarzenia w ramach Sądeckiej Jesieni Kulturalnej odbędą się w Amfiteatrze oraz Miejskim Ośrodku Kultury. Sprzedaż biletów już ruszyła na stronie www.sadeckajesienkulturalna.pl. Przewidziano wiele udogodnień dla osób, które zdecydują się na szybki zakup wejściówek. Poniżej cały repertuar.

SĄDECKA JESIEŃ KULTURALNA 2024

6 września
Krakowska Opera Kameralna – Pimpinone opera buffa
„Niepoprawni Optymiści 4.0” – RobimyCośWięcej

7 września
Kwiat Jabłoni

8 września
Wirtuozerski koncert „Diabelskie skrzypce”

9 września
Adria Art – „Pikantni”

11 września
Teatr Kwadrat – „Misery”

13 września
Adria Art – „Wstyd”

14 września
Adria Art – „Porwanie”
Bitwa raperów: Żabson, Otsochodzi, Young Igi

15 września
Wielka Bitwa Tenorów – symfoniczne widowisko operowe

16 września
Teatr STU – „Wariacje Tischnerowskie”

18 września
POTEM-O-TEM – „Powierzchnie gładkie”

19 września
Teatr Capitol – „Razem czy osobno”

21 września
Adria Art – „O mało co”
BIG CYC + Czarno Czarni

22 września
Sinfonia Carpathia
Sławek Uniatowski, Kuba Badach

24 września
Teatr Polski we Wrocławiu – „Francuska niespodzianka”

26 września
Teatr Skene – „Najsłodszy owoc”

27 września
Teatr Skene – „(nie) Wszystko Ci oddam”

28 września
Teatr Kwadrat – „Usuń mnie ze znajomych”
Sinfonia Carpathia
Natalia Kukulska, Katarzyna Cerekwicka

2 października
Teatr Kwadrat – „Siostrunie”

3 października
Koncert jazzowy

4 października
PRZEDPREMIERA – Teatr Robotniczy

5 października
PREMIERA – Teatr Robotniczy

6 października
Chóry Sądeckie
Orkiestra Mieczysława Smydy

W trakcie dzisiejszej konferencji dowiedzieliśmy się między innymi, że posiadacze Karty Nowosądeczanina mogą liczyć na zniżki przy zakupie wejściówek. – To oczekiwane wydarzenie przez mieszkańców Nowego Sącza, ale i całej Sądecczyzny – mówi prezydent Ludomir Handzel.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury przedstawił cały repertuar. Poinformował, że po długich staraniach udało się zakontraktować koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Wypowiedział się między innymi na temat pomysłu o nazwie „Wielka Bitwa Tenorów”. Zachęcił także do zakupu wejściówek, bo jak zaznaczył, w minionym roku już w maju zostały w pełni wyprzedane niektóre wydarzenia. Poniżej zapis AUDIO z całej konferencji:

Czytaj także: Nowy Sącz. DTS24 gościł w budynku PSP. Tak pracują ludzie, ratujący nasze życie [ZDJĘCIA]

Magdalena Majka i Benedykt Juliusz Polański dla DTS24 na temat sądeckiej kultury

Fot. DTS24 / youtube

Reklama