Nowy Sącz. Zmiany przebiegu tras autobusów MPK. Dworzec przesiadkowy otwarty

Nowy Sącz. Zmiany przebiegu tras autobusów MPK. Dworzec przesiadkowy otwarty

Nowy Sącz, dworzec przesiadkowy, Kiss and Ride, MPK

W Mikołajki oficjalnie otwarto dworzec przesiadkowy przy Bulwarze Narwiku, a co za tym idzie – od 7 grudnia następuje zmiana przebiegu tras autobusów MPK linii nr: 1, 2, 33, 34, 39 i 42 w Nowym Sączu. 

Budowa nowego dworca wraz z infrastrukturą drogową kosztowała 1,4 mln złotych. Realizacją zadania zajmowała się firma Grand z Korzennej. Dworzec przesiadkowy powstał w miejscu przystanku autobusowego i parkingu, na którym znajdowało się kilkadziesiąt miejsc postojowych.

Na dworcu będą zatrzymywać się autobusy komunikacji miejskiej, ale również pojazdy prywatnych przewoźników. W przypadku tych drugich warunkiem jest otrzymanie zezwolenia od nowosądeckiej spółki MPK. W nowym obiekcie znajdują się pomieszczenia socjalne dla pracowników, toalety, a także punkt obsługi klienta.

Zmiany przebiegu tras

Linia nr 1: Zmiana przystanku początkowego z Kazimierza Wielkiego na Bulwar Narwiku.
Przebieg trasy: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Nawojowska, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku Żeleźnikowej Małej.

Linia nr 2: Zmiana przystanku początkowego z Kazimierza Wielkiego na Bulwar Narwiku. Przebieg trasy: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Grodzka, Aleja Batorego, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku Bączej Kuniny.

Linie nr 33, 34, 39: Zmiana przebiegu trasy na terenie Nowego Sącza: Dworzec MPK, Aleja Batorego, Grodzka, Rejtana, Husarska, Kilińskiego, Bulwar Narwiku, Legionów i dalej obowiązującymi trasami w kierunku Podegrodzia.

Linia nr 42: Zmiana przystanku początkowego z Młyńskiej na Bulwar Narwiku.
Przebieg trasy: Bulwar Narwiku, Kilińskiego, Husarska, Rejtana, Nawojowska, Kolejowa, Dworzec MPK i dalej obowiązującą trasą w kierunku os. Helena.

Pracownicy MPK informują, że wszystkie osoby, które mają wykupiony ważny bilet okresowy dla linii 1, 2, 33, 34, 39 będą mogły korzystać z innych linii komunikacyjnych, przejeżdżających przez przystanki, które obowiązywały na starej trasie.

,,Zapraszamy do korzystania z nowych biletów przesiadkowych, które pozwolą zaplanować podróż na jednym bilecie. Przypominamy również o możliwości skorzystania z dopłaty do biletu okresowego – ważnego na jedna linię miejską (w strefie 0) we wszystkie dni tygodnia, bez limitu przejazdów dla osób posiadających bilet miesięczny innego przewoźnika niż MPK” – komunikują pracownicy nowosądeckiego MPK.

Fot. MPK Nowy Sącz.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.