Nowy Sącz: złodziejski duet zatrzymany

Nowy Sącz: złodziejski duet zatrzymany

47 -letnia kobieta zaatakowała ochroniarza, który próbował interweniować widząc, że dopuściła się kradzieży. Usiłowała wynieść z jednej z sądeckich drogerii perfumy. Ukryła je pod kurtką. Jak się później okazało, kurtkę też ukradła – w innym sądeckim sklepie.

Pracownik ochrony widząc, że jedna z klientek mija linię kas i wychodzi nie zapłaciwszy za zabrane z półki perfumy, poprosił aby przeszła z nim do pomieszczeń ochrony. Kobieta zaczęła wówczas krzyczeć. Próbowała odepchnąć ochroniarza. W szarpaninę włączył się mężczyzna, który czekał na złodziejkę przed sklepem. Kobiecie udało się wyrwać, jednak nie zdążyła uciec daleko, ponieważ postronne osoby przyglądające się zajściu wykazały się obywatelską postawą i pospieszyły ochroniarzowi z pomocą. Świadkowie zdarzenia przytrzymali wspólnika złodziejki, zaś pracownik ochrony podjął  skuteczną próbę zatrzymania uciekającej sprawczyni kradzieży.

Policjanci, których wezwano na miejsce zdarzenia przesłuchali świadków, obejrzeli nagranie monitoringu i zatrzymali agresywną parę.

Za kradzież rozbójniczą kobiecie grozi do 5 lat więzienia, a mężczyźnie za stosowanie przemocy wobec pracownika ochrony sklepu – 3 lata pozbawienia wolności. Oboje przyznali się do winy.

FOT. pixabay

Share on twitter
Share on facebook