Nowy Sącz: zielone światło dla Castoramy przy ulicy Węgierskiej

Nowy Sącz: zielone światło dla Castoramy przy ulicy Węgierskiej

15 maja w Wydziale Ochrony Środowiska nowosądeckiego urzędu miasta wydano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji zgłoszonej pod nazwą: „Budowa pawilonu handlowego DOM i OGRÓD”. Wnioskodawcą jest spółka Castim powiązana udziałami z francuską siecią marketów z branży remontowo-budowlanej Castorama.

Wydział Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Nowego Sącza na wniosek wspomnianej spółki wydał także decyzję dotyczącą „przebudowy i rozbudowy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu” . Chodzi o budowę drogi dojazdowej do sklepu.

Z obu dokumentów wiadomo, że pawilon handlowy ma być zlokalizowany przy ul. Węgierskiej na terenie byłych Sądeckich Zakładów Przetwórstwa Owocowo Warzywnego, w sąsiedztwie „Rafy”.

Castorama szukała dla siebie miejsca w Nowym Sączu już w 2003 roku. Przedstawiciele sieci wyszli wówczas z propozycją do sądeckich samorządowców i władz miasta (prezydentem Nowego Sącza był wówczas Józef Antoni Wiktor), by rozważyli możliwość otwarcia hipermarketu w mieście nad Dunajcem obiecując 150 nowych miejsc pracy i deklarując, że sklep będzie zaopatrywał się u miejscowych hurtowników. Przeciwko wpuszczeniu konkurencji na sądecki rynek zaprotestowało wówczas kilku lokalnych przedsiębiorców dla których Castorama byłaby mocną konkurencją.

Czytaj też:

Belka przecięta. OBI w Nowym Sączu otwarte przez Krzysztofa Ibisza

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook